Anasayfa / Alışveriş / Telegram’ın birçok yeni özelliği barındıran güncellemesi geldi!

Telegram’ın birçok yeni özelliği barındıran güncellemesi geldi!

Son devirde popülerliğini her geçen gün arttıran Telegram, yeni özellikleriyle kullanıcılarının tecrübelerini arttırmayı hedefliyor. Bu doğrultuda yeni bir güncelleme yayınlaşan platform bir dizi iyileştirmeler sunacak. İşte yenilikler…

Telefon numarası kontakları, indirme yöneticisi ve daha fazlası

Telegram, yeni güncellemesiyle Android uygulaması için yine tasarlanmış arayüz, medya albümleri için bir ön izleme gibi birçok yeniliği kullanıcılarının beğenilerine sunuyor. Bu yeniliklerden en çok dikkat çekeni ise yeni telefon numarası irtibatları oldu.

Telegram’da oburlarının sizi telefon numaranız olmadan bulması için bulunan t.me/kullanıcı ismi teması kullanılıyor. Yeni güncellemede bu özelliğe bir kolaylık getirildi. Bundan sonra başlatılan sohbette  telefon numaranıza direkt bir t.me teması paylaşmanıza müsaade verilecek. Tabi bu kapalılık prensibi olarak kullanıcının seçimine bağlı.

Telegram, yeni bir özellik olarak İndirme Yöneticisi sunmaya başladı. Yeni güncelleme ile  dosyalar etkin kullanımda indirilirken arama çubuğunda artık yeni bir simge görünecek. İndirilen belge üzerinde görüntülemek, duraklatmak, devam ettirmek gibi süreçler yapabilmek için Arama’daki “İndirilenler” sekmesine gitmek kâfi olacak.

Ayrıyeten birden çok fotoğraf yahut görüntü gönderirken artık medya albümünün bir ön izlemesini görüntülenebilecek ve göndermeden evvel öğeleri tekrar düzenlenebilecek. Ayrıyeten, Android için bir dizi yeni görünüm getirildi. Son güncelleme ile “Gece Modu” etkin hale getirildi. Son olarak yeni sürümle bir arada uygulamaya canlı yayın takviyesi de getirildi.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: