Anasayfa / Alışveriş / Telegram yeni güncellemesiyle WhatsApp’a rakip oluyor!

Telegram yeni güncellemesiyle WhatsApp’a rakip oluyor!

Anlık iletileşme uygulaması Telegram, gün geçtikçe büyüyor. Toplumsal medyanın bu kadar sık kullanılması, uygulamaların özelliklerinin kullanıcıları kendine çekmesinden ötürü oluyor. Bunun üzerinde uygulamalar, kullanıcılarına daha yeterli bir tecrübe yaratmak için sık sık güncelleme yapıyor. Güncellemeler daha yeterli bir kullanımın yanında bir de uygulama içi etkileşimi arttırıyor.

En tanınan iletileşme platformu WhatsApp‘ın vakit zaman çökmesi kullanıcılarını uzaklaştırıyor. Bu durumda ise beşerler kısa müddet içinde Telegram‘a yöneliyorlar. Uygulamanın kullanıcı sayısının artma nedenlerinden bir ise bu durum. O denli ki Telegram, 2021 yılında, 1 milyar indirmeyi geçerek en çok indirilen uygulamalar ortasında yerini aldı.Sosyal medya devi, bunun üzerine güncellemeyle birlikte kullanıcılarına daha güzel bir alan sunacak. Pekala bu özellikler neler? Daima birlikte göz atalım.

Telegram Görüntü Etiketleri özelliği

Telegram, kullanıcılarının sohbetleri daha canlı ve eğlenceli hale getirmek için Görüntü Etiketleri özelliğini getirdi. Görüntü Etiketleri özelliği sayesinde kullanıcılar, olağan görüntüleri çıkartma haline getirecek. Aslında bu özellik evvelce de mevcuttu ancak kullanmak için Adobe Illustrator üzere programlardan dayanak gerekiyordu.

Yeni güncelleme sayesinde diğer programlardan dayanak almaya gerek kalmayacak. Görüntüleri çıkartma haline getirmek için Telegram’a eklemek kâfi olacak. Ek olarak kullanıcılar, Stickers kısmından çıkartma paketi yayınlanabilecek ve oburunun paketleri de indirilebilecek.

Yeni Yansılar ve Hareketli Emojiler özelliği

Telegram, kullanıcıları için beş adet reaksiyon emojisi ekledi. Bu reaksiyonları göndermeden evvel basılı tutunca tüm ekranı kapsayacak formda hareket edecekler. Telegram’ın yeni reaksiyon özelliğinin gibisi Instagram Direkt İleti kısmında de mevcut.

Misal fonksiyonu gören uygulamaların, birbirlerinden özellik alması son vakitlerde epeyce artmaya başladı. Bu durum hem uygulamaların birbirine benzemesine hem de kullanıcılarına daha uygun bir tecrübe yaratmasını sağlıyor. Sonuç olarak ise toplumsal medya platformlarının ortalarındaki rekabet artıyor.

Geliştirilmiş Navigasyon özelliği

Geliştirilmiş Navigasyon, tekrar iletileşme üzerine getirilmiş bir özellik. Lakin bu işlev bildirileri eğlenceli hale getirmek için değil de daha pratik bir kullanım sağlamak gayeli. Telegram’da mesajlaşırken kullanıcılar en son konuştuğu şahısların listesini açmak için sohbet kutularını Geri butonuna gömecekler. Bu sayede sık konuştuğu bireylerle daha süratli bir bağlantı kuracaklar.

Bu iletileşme özellikleri dışında uygulamanın son güncellemesiyle aramalar da düzgünleşti. Siz okuyucularımız, Telegramın’ın yeni özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum yapabilir yahut SDN Forum kısmında bizlere aktarabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: