Anasayfa / Alışveriş / Spotify, TikTok gibisi özelliği test etmeye başladı!

Spotify, TikTok gibisi özelliği test etmeye başladı!

Tanınan müzik platformu Spotify, kullanıcılarının uygulamada daha çok vakit geçirmesini sağlamak için yeni özellikler ekliyor. Son olarak Öne Çıkan Küratörler özelliğini test eden platform, kullanıcıların tanınan çalma listelerini herkesle paylaşmayı hedefliyor. Artık ise, TikTok gibisi dikey görüntü özelliğini getiriyor.

Spotify kullanıcıları, yakın vakitte müziklerini bir ‘keşif beslemesi‘ ile edecek. Kullanıcıların yeni müzikler bulmasına yardımcı olan bu özellik test kademesinde. İşte detaylar!

Spotify, size 8 saniyelik 15 müzik önerecek

TikTok’un dikey görüntü ile keşfetme özelliği, son yıllarda ziyadesiyle sevildi. Bu nedenle de pek çok toplumsal medya platformu bu özelliğe yer verdi. Artık ise Spotify, bu özelliğin peşinde. ‘Discover‘, yanı ‘Keşfet‘ ismi verilen bu özellik, bir test kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Spotify’ın testi, Spotify taşınabilir uygulamasını ana ekranında 8 saniyelik 15 adet müzik önerecek. Şirket, TikTok’un sahip olduğu muvaffakiyete ulaşmayı hedefliyor. Platformun alt menüsünde yer alan Keşfet butonu ile bu özelliğe erişmek mümkün.

TikTok ile birebir halde dikey formattaki içerikler kaydırılarak tüketiliyor. Alışılmış ki Spotify, her kullanıcının içerik paylaşmasına müsaade vermiyor. Müzik yayıncılarının paylaştığı görüntü müziklerin olduğu kısa görüntüler bu alanda yer alacak. Alt kısımda ise müziğin ismi, sanatkarı ve albümün görseli yer alacak.

Spotify, günde 15’e kadar yeni teklif sunacak. Dinlediklerinizi beğendiyseniz sanatçıyı takip edebilir, listenize ekleyebilir ya da toplumsal medyadan paylaşabilirsiniz. Şimdilik test, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve İngiltere‘deki Android ve iOS kullanıcıları ile sonlu. Betanın farklı yerlere genişleyip genişlemeyeceği hakkında ise şimdi bir bilgi yer almıyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: