Anasayfa / Alışveriş / Spotify kullanıcıları için yeni ödeme yolu yolda!

Spotify kullanıcıları için yeni ödeme yolu yolda!

Yıllar boyunca uygulama içi ödemeleri kendi sistemini kullanan Google ve Apple, bu durumdan vazgeçiyor. Google, Google Play’in ödeme sisteminin yanında ek bir ödeme seçeneği sunmasına müsaade vermek için pilot çalışma yürüttüğünü duyurdu. Bu çalışma, tanınan müzik platformu Spotify başta olmak üzere birçok uygulamayı da içeriyor. İşte detaylar!

Google Play, ek bir ödeme usulü sunacak

Google bugün, ‘kullanıcı faturalandırma tercihi‘ ismini verdiği yolu keşfetmek için bir pilot programın başladığını duyurdu. Program, başta Spotify olmak üzere az sayıda iştirakçi geliştiricinin uygulamalarında olacak. Böylelikle, Google Play’in kendi faturalandırma sisteminin yanında ek bir üçüncü taraf faturalandırma seçeneği yer alacak. Şirket, Güney Kore‘de benzeri bir sunmasına karşın, sistemi dünya çapında birden fazla pazarda birinci defa test edecek.

Spotify, uygulamanın dünya çapında Spotify Premium‘un mevcut olduğu tüm pazarlarda yayılacağını söyledi. Buna karşın Google, uygulamanın belli yerlerde başlayacağını söyledi.

Spotify’a nazaran, iki şirket ortasındaki uygulama, ‘ödeme seçiminde tipinin birinci örneği bir seçeneği‘ temsil ediyor. Müzik platformu hususa ait şu açıklamaları yaptı:

Spotify’ı Google Play Store’dan indiren kullanıcılara, Spotify’ın ödeme sistemi yahut Google Play Faturalandırma ile ödeme seçeneği sunulacak. Birinci sefer bu iki seçenek uygulamada yan yana yaşayacak. Bu, herkese direkt Spotify uygulamasında kendi seçtikleri ödeme seçeneğini kullanarak abone olma ve satın alma özgürlüğü verecek.

Google’ın Google Play kullanarak satın alma adımının fiyatları nasıl etkileyeceği ise şimdi bilinmeyen durumda. Uygulama, duyuruyla birlikte çabucak kullanıma girmedi. Bunun yerine şirket, önümüzdeki aylarda yeni tecrübesi oluşturmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Ayrıyeten Spotify’dan öteki Epic Games ve daha farklı dev şirketler de uygulama içinde yer alıyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: