Anasayfa / Alışveriş / Snapchat’ten içerik oluşturucularına takviye geliyor

Snapchat’ten içerik oluşturucularına takviye geliyor

Snapchat, uygulamadaki içerik oluşturucularına para kazanmak için yeni yol vadediyor. Platform, küçük bir küme ABD’li içerik oluşturucunun Öykülerinde görülen görüntünün ortasında görülen reklamları test ediyor. Önümüzdeki aylarda seçeneğin daha geniş kitlelere ulaşması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Bir Snap Star‘ın kıssasına reklam yerleştirildiğinde, Snapchat geliri içerik oluşturucuyla paylaşıyor. Şirket, gelir paylaşımının gönderi sıklığı ve iştirak üzere metrikleri dikkate alan bir formüle dayandığını söyledi. Özelliğe sadece, Snapchat’te doğrulanmış yahut geniş takipçi kitlesine ulaşan içerik oluşturucular erişim sağlıyor.

Snapchat, Spotlight tarafına yatırımı güçlendiriyor

Son yıllarda Snapchat, içerik oluşturucularının uygulamadan para kazanması için çeşitli yollar ekledi. Kullanıcılar, arkadaşlarının Öyküleri ortasında ve Keşfet kısmında esasen reklamlar görüyor. Bu noktada, içerik oluşturucuları birinci kere bu durumdan gelir elde edebilecekler.

Özellik, Snapchat‘in kullanıcıların Öykü üzerinden TikTok gibisi içeriğe gerçek yöneldiklerini belirtmesinden sonra geldi. Snapchat CEO’su Evan Spiegel, bu ayın başlarında yatırımcılara kullanıcıların öyküleri yayınlamak ve görüntülemek için daha az vakit harcadıklarını belirtti. Ek olarak, bunun yerine Snapchat’in TikTok muadili Spotlight‘ta içerik izlediklerini söyledi.

Şirket, kullanıcıları Spotlight’ta daha fazla içerik üretmeye ikna etmek istiyor. Bunun için de 2020′nin sonuna kadar günde 1 milyon dolar ödeyeceklerini duyurdu. Artık platform, en âlâ Spotlight görüntüleri yapan içerik oluşturucularına aylık milyonlarca dolar ödediğini söylüyor.

Sizler Snapchat‘in genel durumu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi SDN Forum‘da belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: