Anasayfa / Alışveriş / Snapchat, TikTok ile rekabet için ödediği parayı açıkladı!

Snapchat, TikTok ile rekabet için ödediği parayı açıkladı!

Snapchat, 1 yıl evvel Instagram ve TikTok ile rekabette yeni bir evreye geçti. Yalnızca takip ettiğiniz bireylerin değil, herkesin paylaştığı gönderileri görebilmenizi sağlayan Spotlight kısmını kullanıma sundu. Şirket, ‘Snap keşfetmenin yeni yolu’ olarak lanse ettiği bu özelliği kullanarak paylaşım yapan içerik üreticilere bir ölçü para ödeyeceğini duyurmuştu.

Snapchat, Spotlight’ı piyasaya sürdüğü günden beri elde ettiği kazanımları paylaştı. Şirket Spotlight sayesinde içerik üreticilerin üç kat daha sık paylaşımda bulunduğunu söz etti. “Kullanıcılarımızı yaratıcılıkları için ödüllendirmeye kararlıyız” diyen Snapchat, ödediği toplam ölçüsü birinci kere açıkladı.

Snapchat, Spotlight için 250 milyon dolar ödedi

“Snapchat, her çeşitten içerik üreticinin kitlesini büyütebileceği, işlerini kurabileceği ve topluluğumuzu eğlendirebileceği bir platformdur.” diyen şirket, Spotlight kısmında paylaşılan içeriklerin yanlış bilgi yayılmasına, nefret telaffuzuna ve dezenformasyona yol açmaması için yayınlanmadan evvel kontrolden geçtiği bilgisini paylaştı.

Snap Inc., Spotlight kısmında paylaşılan içeriklerin yüzde 65’inden fazlasının, Snapchat’in AR Lensi ile oluşturulduğunu belirtti. İnsanları gerçek vakitli 3D animasyonlu bir çizgi sinema karakterine makine tahsili ile dönüştüren Cartoon 3D Style Lens’in, çıktığı birinci hafta platformda 2,8 milyar gösterim elde ettiğini söyleyen şirket, şunları ekledi:

Bir yıl evvel, içerik oluşturmanın önündeki manisi kaldırmak ve Snapchat topluluğu tarafından oluşturulan en eğlenceli Snap’lere ışık tutmak için Spotlight’ı başlattık.

Geçen yıldan beri Spotlight programlarımız aracılığıyla 12.000’den fazla içerik oluşturucuya toplu olarak 250 milyon ABD dolarının üzerinde ödeme yaptık! Ve Snapchat kullanıcılarını yaratıcılıkları için ödüllendirmeye kararlıyız.

YouTube Shorts da 100 milyon doları gözden çıkardı

Kısa biçimli görüntü pazarında YouTube Shorts ile yerini alan Google, birinci olarak Hindistan’da denemeye başladığı bu özelliği Temmuz ayında 100’den fazla ülkeye genişletti. Ayrıyeten YouTube Shorts’u büyütmek için 100 milyon dolar teşvik fonu ayırdı. Ekim ayında Türkiye’de de faaliyete geçen fon kapsamında, içerik üreticiler aylık 100-10.000 ABD doları bonus kazanabilecekler.

YouTube Shorts Fonu için rastgele bir müracaat formu bulunmuyor. Ödeme alacak yayıncıları Google, makul koşullar çerçevesinde belirliyor. 180 gün içinde en az iki görüntü yüklemiş olma, reşit olma üzere bütün şartları karşılayanlar fona katılmaya hak kazanıyorlar.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: