Anasayfa / Alışveriş / Snapchat kullanıcılarını büyük bir sıkıntıdan kurtaracak özellik!

Snapchat kullanıcılarını büyük bir sıkıntıdan kurtaracak özellik!

Instagram, Twitter, Facebook dahil bütün toplumsal ağlarda olan kullanıcı ismi, Snapchat platformunda da mevcut. İngilizce ismi username olan kullanıcı isimleri, isim ve soy isimden büsbütün farklı. Sizinle birebir isme sahip birden fazla hesap olabiliyor. Lakin kullanıcı ismi ise eşsiz olup tek bir hesaba has kılınıyor.

Bazen çeşitli sebeplerle kullanıcı ismi değiştirilmek istenebiliyor. Başka toplumsal medya uygulamalarının tamamı buna yıllardır müsaade veriyorken; Snapchat şimdiye kadar kullanıcı ismi değiştirme özelliği sunmuyordu. Bu nedenle sık sık eleştirilen şirket, nihayet bu eksikliği giderme kararı aldı.

Snapchat kullanıcı ismi değiştirme özelliği getiriyor

Geçtiğimiz aylarda Avustralya’da test edilmeye başlanan kullanıcı ismi değiştirme özelliği, 23 Şubat’tan itibaren bütün Snapchat kullanıcılarına gelecek. Snapchat’in Android ve iOS uygulamalarına geleceği duyurulan özellik sayesinde, isteyen herkes yeni bir hesap oluşturmaya gerek kalmadan kullanıcı ismini değiştirebilecek.

Snapchat’te kullanıcı ismi değiştirme adımları

Bir kullanıcı ismi yılda sadece 1 kere değiştirilebilecek. Instagram yahut Twitter üzere rakip platformlarda bu türlü bir sınırlama bulunmuyor. Öte yandan Snapchat, daha evvel kullanılmış bir ismin seçilemeyeceği konusunda da uyardı. Ayrıyeten aktarılan bilgiye nazaran yeni kullanıcı ismine geçiş yaptığınızda, eskisi bir daha kullanılamayacak.

Snapchat kullanıcı ismi değiştirme adımları ise şöyle:

  • Kameranın sağ üst köşesindeki Bitmoji simgesine dokunarak profilinize girin.
  • Dişli çark simgesine, akabinde “Kullanıcı Adı”na dokunun ve “Kullanıcı İsmini Değiştir”i seçin.
  • Bu sürecin akabinde yeni kullanıcı ismi çabucak hesabınıza tanımlanacak.

Kullanıcı ismini değiştirmenin bireyleriniz, Snap kodunuz, Snap Puanınız yahut anılarınız üzerinde rastgele bir tesiri olmayacak.

Şirket hususla ilgili yayınladığı açıklamada “2011’de Snapchat’i birinci başlattığımızda platformumuzu, o zamanki e-posta hesaplarına benzeyen kullanıcı isimlerine sahip hesaplar etrafında yapılandırdık. Artık ise kullanıcı ismi konusunda esneklik sağlayan yeni sistemi uygulamaya koyduk.” sözlerine yer verdi.

Snapchat’e gelmesini istediğiniz özellikler neler? Fikirlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.