Anasayfa / Alışveriş / Snap puanı nedir ve nasıl artar?

Snap puanı nedir ve nasıl artar?

Snapchat, iletiler, fotoğraflar ve görüntüler göndermenize müsaade verin en tanınan iletileşme uygulamalarından birisidir. Uygulama ayrıyeten filtreler, çıkartmalar, anılar ve öyküler olmak üzere çeşitli tesirli özelliklere de sahiptir.

Snapchat, kullanıcıları için özel bir puanlama sistemi sunar. Bu puanlama sistemi de kullanıcıların aklına “Snap puanı nedir ve nasıl arttırılır?” sorusunu getiriyor. Snapchat kullanmayı sevenlerin bilhassa takip ettikleri bu puanlama sistemi son vakitlerde epey ağır bir ilgi görüyor. Bu yazımızda da sizlere Snapchat puanını nasıl arttıracağınızı anlattık.

Snap puanı nedir?

Snapchat puanının asıl gayesi, kullanıcıların uygulamada ne kadar faal olduğunu belirlemektir. Yapılan araştırmalar ve resmî açıklamalara nazaran kullanıcıların Snapchat üzerinden yapmış olduğu her süreçten sonra puan kazanması gaye ediniliyor. Bu uygulamaya üye olan her kullanıcı, 1 puandan başlayarak faal olma durumuna nazaran puanını arttırır.

Diğer kullanıcılarla bağlantıya geçmek ve imaj paylaşmak üzere etkinlikler puan kazanmak için değerli bir etken haline gelir. Bu puan sistemi tıpkı vakitte uygulamayı kullanan bireylerin puan üzerinden birbirleriyle rekabet etmesine neden oluyor.

Snapchat puanı nasıl arttırılır?

Snap puanınızı arttırmak için birinci olarak mevcut Snapchat puanınızı bilmeniz gerekiyor. Snapchat puanını bulmak için ise profil fotoğrafınıza dokunun. İsminizin altında dikdörtgen kutu içerisinde bulunan sayı sizin Snapchat puanınızdır. Bu sayıyı bilmek uyguladığınız usullerin işe yarayıp yaramadığını gösterir.

Puanınızı arttırmak için uygulayabileceğiniz bir öteki sistem ise en tanınan Snapchat kullanıcılarını takip etmek oluyor. Bu durumda onları Snapchat’ta arkadaş olarak ekleyip onlara anlık fotoğraflar atabilirsiniz. Tıpkı vakitte arkadaşlarınızın sizlere göndermiş olduğu imgeleri ya da iletileri açarak da puanınızı arttırmak mümkündür.

Uygulamadaki puanınızı arttırmanın en tesirli yollarından bir oburu ise öykünüze snap eklemek oluyor. Bu durum sizin Snapchat’te daha etkin olduğunuzu gösteren en kıymetli etkendir. Sonuç olarak puanınız arttıkça Snapchat ödüllerinin kilidini açabilirsiniz.

Snapchat puanını neden arttırmalısınız?

Bu puan sadece sanal platformdaki bir sayıdır. Gerçek bir emele hizmet etmeyen Snapchat puanı birçok vakit karma puanlarla karşılaştırılabiliyor. Bunun yanı sıra kimi beşerler puanları hayli kıymetli buluyor.

Snapchat puanlama sistemi, bir görüntü oyununa benziyor. İlerlemenizi takip etmek, sizi meşgul etmek ve uygulamayı daha farklı hale getirmenin en tesirli yollarından birisi olarak kullanıcılara sunuluyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.