Anasayfa / Alışveriş / Rusya polemiği büyüyor: Elon Musk ismini değiştirdi!

Rusya polemiği büyüyor: Elon Musk ismini değiştirdi!

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i kafes dövüşüne çağırdı. Musk, Putin’in arbedede mağlup olması durumunda Ukrayna’ya açtığı savaşı durdurup geri çekilmeyi kabul etmesini istedi. Lakin Putin yerine eski Çeçen Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve şimdiki Çeçen Cumhuriyeti Lideri Ramazan Kadirov karşılık verdi. Ortaya çıkan tartışmalar silsilesi sonucunda Musk, ismini değiştirdi.

Elon Musk, ismini Elona yaptı!

Elon Musk Putin’i hengameye çağırdıktan sonra, Putin destekçilerinden Ramazan Kadirov, tartı olarak farklı sıkletlerde olmalarına karşın Musk’ın hiç bahtı olmadığına dair paylaşımlar yaptı. Putin’i dünya siyasetçisi, stratejist, Batı’nın ve ABD’nin düşmanı olarak tanıtırken, Musk’ı sadece bir iş adamı ve blog muharriri olarak tanımladı. Hatta “hassas Elona” üzere sözlerle Musk’ı küçümsedi.

Kadirov yaptığı paylaşımın devamında Elon Musk’ın eğitim alabileceği Rus/ Çeçen kurslarının ve dövüş okullarının adreslerini paylaştı. Böylelikle Putin biraz daha zorlanabilir ve sportmenlik dışı gözükmez dedi. Bunun üzerine Musk, şunları söyledi:

Teklifiniz için teşekkür ederim, lakin bu türlü harika bir eğitim bana çok fazla avantaj sağlayacaktır. Dövüşmekten korkarsa (Putin), solak olmadığım halde sırf sol elimi de kullanabilirim.

Elona

Rusya’da Ilona sık kullanılan bir bayan ismi olduğu için aslında Kadirov, Musk’ın Putin’in karşısına çıkacak kadar erkek olmadığını ima ediyor. Ancak tek elle bile dövüşü kabul edeceğini söyleyen Elon Musk, paylaşımın akabinde Twitter kullanıcı ismini da bir kaç günlüğüne Elona Musk olarak değiştirdi.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: