Anasayfa / Alışveriş / Rus askerler, savaş istihbaratını flört uygulamasından sızdırdı!

Rus askerler, savaş istihbaratını flört uygulamasından sızdırdı!

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgali teknoloji dünyasından büyük yankı uyandırıyor. Ortaya çıkan son raporlara nazaran İngiltere’deki kimi casuslar, flört uygulamaları üzerinden Rus askerlerini takip ediyor. İngiltere, flört uygulamalarını kullanarak Rus istihbaratını çökertebilir mi?

İngiltere Saklı İstihbarat Servisi (MI6), Rus askerlerinin hareketlerini takip etmek ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini izlemek için arkadaşlık sitesi Grindr üzere flört uygulamalarını ve toplumsal medya platformlarını kullanmaya başladı.

Casuslar, Rus askerlerini flört uygulamalarından takip ediyor

İngiltere’deki kimi casuslar, Rus askerleri tarafından toplumsal medyadan gönderilen bildirileri okuduktan sonra Rusya Lideri Putin’in planlarını ele geçirdiğini argüman etti. İstihbarat servisi MI6, askerlerden elde ettiği bilgiyi, istila hazırlığına yardımcı olması için Ukraynalı yetkililere teslim ettiğini söyledi.

Daily Mail’in hazırladığı rapora nazaran, Grindr üzere eşcinsel flörtleşme uygulamaları Putin’in buyruğuyla 2013’te resmen yasaklanmış olsa da, Rus askerleri tarafından “popüler bir arkadaşlık hizmeti” olarak kullanılmaya devam ediyor.

Saklı İstihbarat Servisi ayrıyeten VKontakte isimli toplumsal medya platformundan aldığı iletileri da inceledi. Bir İngiliz casus, Rusya istihbaratı hakkındaki aldıkları bilgiler için Daily Mail’e şunları söyledi:

“Bu siteler casuslarımız için hazineydi ve askerler ve askeri harekata katılanları incelememiz için flört uygulamaları bilhassa kıymetliydi. Rus birliklerine sağlanan kan tedarikinin detayına kadar her şeyi öğrendik. Rusya’nın planlarına ve işgalin yakınlığına ait bilgi topladık.”

Öte yandan Rusya Lideri Putin, Ukrayna’nın devlet idaresi olarak tehlikede olduğu konusunda uyardı. Ukrayna’nın Mariupol kentindeki ateşkes vaadi de şiddetli çatışmaların yaşanmasından sonra başarısız oldu.

Bölgeden gelen bilgilere nazaran Rus birlikleri kentleri kuşatmaya devam ediyor ve ülkeden kaçmak zorunda kalan Ukrayna vatandaşlarının sayısı 1.4 milyona yükseldi. Putin, işgalin başından bu yana Ukrayna hükümetini ve Avrupa ülkelerini suçluyor.

Rus askerleri tarafından kullanılan ve bilgi sızdırılan flört uygulamaları hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.