Anasayfa / Alışveriş / Robot süpürge otelden kaçtı: Toplumsal medyada kampanya başladı!

Robot süpürge otelden kaçtı: Toplumsal medyada kampanya başladı!

İngiltere’deki robot süpürge, çalıştığı beş yıldızlı otelden dışarı çıktıktan sonra firar etmeyi başardı. Elektrikli aygıt, Cambridge’te kayboldu ve temizlikten sorumlu olan bir işçi “her yerde olabileceğini” söylemesiyle toplumsal medyada viral haline geldi.

Travelodge Cambridge Orchard Park’taki bir işçi, yeni robot elektrikli süpürgelerden birinin “hayatını sürdürdüğünü” söyleyerek kaçışını toplumsal medyada yayınladı. “Normal koşullarda dış kapı girişini algılarlar ve artlarını dönerler, fakat bu, (kapıyı gördükten sonra) kaçmaya karar verdi.” dedi.

Robot süpürge Cambridge Park’tan firar etti

Travelodge Cambridge Orchard Park isimli bir otelin paklık işlerini yürüten robot süpürge, toplumsal medya kullanıcılarının gündemine girmeyi başardı. Otelden dışarı çıkan ve ortadan kayboluşu yaklaşık 15 dakika boyunca fark edilmeyen firari süpürgenin bir gün boyunca bulunamadığı öğrenildi. Kaybolduktan bir gün sonra ise otelin parkındaki çitin altında ortaya çıktığı bildirildi.

Otel çalışanları, robot süpürgeyi fark eden ve otele iade eden bireye içecek ikram etmeyi ihmal etmedi. Süpürgeyi dışarıda bulan kişi ise, “Fark etmemden 15 dakika önceydi ve o vakte kadar rastgele bir yere varabilirdi.” sözlerini kullandı.

Lakin yaşanan bu durum toplumsal medyada yankı uyandırmış durumda. Birtakım kullanıcılar robot süpürge için dayanak sunan paylaşımlarda bulundu. Twitter’da eğlenceli tweetler atan kullanıcılar “Özgürlüğüne kavuş küçük çocuk”, “Koş küçük robot, koş!” (Forrest Gump sinemasına gönderme) üzere sözlere yer verdi. Bir diğeri ise bu durum için “robot kıyametinin başlama şekli” olabileceğine dikkat çeken bir latife yaptı.

Otel, aygıtın problemsiz bir halde çalıştığını ve robot süpürge ailesinin geri kalanıyla birlikte keyifli bir biçimde saklandığını doğruladı.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.