Anasayfa / Alışveriş / Reddit Place’te Türk bayrağına hücum yapıldı!

Reddit Place’te Türk bayrağına hücum yapıldı!

Çeşitli görsellerin paylaşıldığı Reddit Place isimli aktiflikte skandal bir olay yaşandı. Aktiflikte kullanıcılar 1000×1000’lik bir tuval alanına 5 dakikalık mühlet zarfında birer piksel ekleyerek görsel çalışma yapabiliyor. Kullanıcılar bir ortaya geldiğinde birer piksel eklediğinde süratlice bir görsel oluşmuş oluyor. Oluşturulan görsellerin akabinde diğer bir kullanıcı tekrar birebir alanı silebiliyor ve kendi çalışması için kullanabiliyor.

Bununla birlikte kimi kullanıcılar kendi ülke bayraklarını alana ekleyerek ülkelerini temsil etmek istediler. Lakin bilinene nazaran ülke bayraklarının bozulmaması gerekiyordu. Ancak süreç hiçte o denli ilerlemedi. Müddet başladığında bayrağımıza yönelik bir hücum yapıldığı ortaya çıktı.

Türkiye bayrağına saldırdılar, Elraenn ve izleyicileri devreye girdi

Twitch platformunda gün geçmiyor ki olaylar durulsun. Şimdiyse Reddit Place isimli aktifliğin içerisinde Twitch Türkiye‘de Elraenn ismiyle bilinen Tuğkan Gönültaş ile Kanadalı Xqcow yayıncı ortasında bayrak arbedesi çıkageldi ve Türkiye bayrağına akın yapıldı.

Türkiye bayrağına taarruz yaptı

İspanya, Cezayir, Birleşik Krallık ve Kanada üzere ülkelerin bayraklarının görüldüğü yayında ülkemizin bayrağı camii motifi eşliğinde yerini aldı. Fakat Kanadalı yayıncı bayrağımıza yönelik bir atak düzenledi. Her ne kadar oyun ortamı da olsa kelam konusu bir ülke bayrağı olduğunda bütün kullanıcıların hürmet duyması değerlidir.

Bayrağımız muhafaza altına alındı

Camii motifi olan kısmını eksiksiz silmeye başlayan yayıncı akabinde bayrağa gerçek da atılım yapmaya başladı. Bunu fark eden Tuğkan Gönültaş ve izleyicileri de olaya el atarak bayrağımızı müdafaa altına aldı.

Başta da belirttiğimiz üzere 5 dakikada bir piksel eklenmeye müsaade verilen aktiflikte yüz binlerce kişi bayrağımız için sanal ortamda uğraş gösterdi. Başka ülke vatandaşı kullanıcılarının da takviyesini alan Elraenn son elden sonra herkese teşekkür ederek öteki ülke bayrakları konusunda hiçbir şey yapmayacaklarını açıkça söyledi.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebileceğiniz üzere SDN Forum üzerinden de husus hakkında tartışabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: