Anasayfa / Alışveriş / Pinterest yeni özelliğiyle TikTok’a rakip olacak

Pinterest yeni özelliğiyle TikTok’a rakip olacak

Pinterest, istediğiniz konsepte uygun fotoğraf, fotoğraf ve gifleri, ayrıyeten kimi kısa görüntüleri bulabileceğiniz bir toplumsal medya platformu olarak biliniyor. Şirket bugün bir açıklama yaptı. Ana sayfaya görüntüler ya da bir dizi fotoğraf ortasında gezinebilme imkanı sunacak bir özellik ekleyeceğini duyurdu.

Bu yenilikle platform, ”Göz at” ve ”İzle” olarak ikiye ayrılacak. TikTok, Instagram üzere toplumsal medya platformlarının akabinde Pinterest de bu özelliği uygulamasına eklemeye karar verdi. Bilhassa görüntüleri aşağı ve üst kaydırma açısından tasarım olarak TikTok‘u epeyce andırıyor.

Pinterest, TikTok’a benzeyecek

Kullanıcılar, bu yeni akışta beğendikleri gönderileri kaydedebilecek ve sanal bir panoya sabitleyebilecek. Pinterest, bu yeni güncellemeyle kullanıcıların bir Pin‘e birden fazla fotoğraf, metin görüntü eklemesini mümkün kılacak. Gelecek olan ”İzle” panelinde ise bu derlemeleri paylaşabilecekler. ”Gözat” isimli sekmede ise Pinterest‘in stabil akışı üzere fotoğraflar ve görüntüler olacak.

Firma, Nisan ayında 458 milyon faal kullanıcıya ulaşırken, Temmuz ayında yüzde 5’lik bir düşüşle 454 milyona lakin ulaşabildi. Yenilenen tasarım, kullanıcıların Pinterest içinde daha fazla vakit geçirmesini sağlayacağa benziyor. Ayrıyeten tıpkı formattaki bir başka platform olan TikTok için bir rakip olabileceği düşünülüyor.

Yeni bir toplumsal medya platformu mu doğuyor?

Pinterest bugün Avustralya, Fransa, Almanya, İngiltere ve ABD’de canlı olarak sanal bir aktiflik yayınladı. İkinci Yıllık İçerik Oluşturma Şenliği (Second Annual Creators Şenlik) etkinliğinde gelecek yeni özellikler de tanıtıldı. Bu güncelleme, uygulamayı yalnızca bir fotoğraf ve görüntü paylaşımından çok, toplumsal bir platforma çevirmek tarafında üzere gözüküyor.

Kullanıcılar, bir içerik üreticinin paylaştığı bir gönderinin altına kendi içeriği ile yanıt verebilecek. Bunu yaparken insanlara saygılı olmaları gerektiği ve hakaret etmemeleri hakkında bir muahedeyi kabul etmeleri gerekecek. Bu da Pinterest‘te kapsayıcı esere başkanlık eden Annie Ta‘nın, kendilerini internetin olumlu yanı olarak gördüklerini açıkladığı kelamları doğruluyor üzere görünüyor.

Pinterest ayrıyeten ABD’de Creator Rewards isimli yeni bir programın kesimi olarak içerik oluşturuculara 20 milyon dolar yatırım yapıyor. Muhakkak iştirak koşullarını yerine getiren içerik oluşturucular, bu platform üzerinden para kazanabilecek. Pinterest, 10 ülkede 100’den fazla içerik oluşturucu içeren Creator Originals isimli yeni bir içerik serisi yayınlayacağını da duyurdu.

Sizler Pinterest‘in toplumsal bir platform olmaya yönelik bu güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: