Anasayfa / Alışveriş / Pinterest, tanınan görüntü düzenleme uygulamasını satın aldı

Pinterest, tanınan görüntü düzenleme uygulamasını satın aldı

Pano sistemiyle çalışan görsel paylaşım yüklü toplumsal medya uygulaması Pinterest son vakitlerde odağını farklı alanlara kaydırmanın peşinde. Yakın vakitte tanıtılan ‘İzle’ sekmesi ile uygulamaya TikTok gibisi dikey görüntü görüntüleme tecrübesi kazandıran şirket, artık tanınan görüntü düzenleme uygulaması Vochi ve beraberinde çalışanlarını bünyesine kattı.

Yayınladığı basın açıklaması ile görüntü oluşturma ve düzenleme uygulaması Vochi’yi satın aldığını duyuran Pinterest; bu atılımının, içerik oluşturucuların Pinterest’te daha kaliteli görüntü üretebilmelerini sağlama amacının bir kesimi olduğunu tabir etti.

Vochi grubu Pinterest çatısı altına geçecek

Fiyatı açıklanmayan muahede kapsamında “Vochi grubuyla çalışmayı ve birlikte daha yenilikçi içerik oluşturucu araçları geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz” açıklaması yapan Pinterest, Vochi’nin bir müddet bağımsız bir uygulama olarak kalmaya devam edeceği bilgisini paylaştı.

Belarus merkezli görüntü düzenleme ve oluşturma yazılımı Vochi, 2019 yılında Ilya Lesun, Anna Buglakova, Vasily Kasnitsky ve Sergei Malyutin tarafından kuruldu. Çalışanları ve kurucuları dahil 40 kişilik takımıyla birlikte Pinterest bünyesine katılan şirket, toplumsal medya uygulamasının görüntü oluşturma araçlarının geliştirilmesine katkı sağlayacak.

Bu uygulama ile;

  • Hareketli efektler eklenebiliyor.
  • İmgeler glitch efekti ile süslenebiliyor.
  • Klonlama süreci gerçekleştirilebiliyor.
  • İmgelere renk katan özel neon efekti eklenebiliyor.

Vochi CEO’su ve kurucu ortağı Ilya Lesun, muahede ile alakalı “Vochi uygulaması, içerik oluşturuculara bir görüntüdeki objelere bilgisayarlı görüye dayalı yüksek kaliteli efektleri anında uygulama yeteneği vermektedir. Bu teknolojiler kesimde benzersizdir ve onları Pinterest takımının bir kesimi olarak daha da geniş bir kitleye ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Paylaşılan bilgilere nazaran Vochi uygulaması App Store ve Google Play Store’da listelenmeye devam edecek. Pinterest, Vochi’nin kullandığı teknolojileri toplumsal medya platformunda içerik üreticilere nasıl sunacağını ise açıklamadı. ABD merkezli şirketin, bir mühlet Vochi’yi yahut araçlarını ana uygulamaya büsbütün entegre edeceği iddia ediliyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: