Anasayfa / Alışveriş / Pinterest, Instagram’ın çabucak akabinde tıpkı özelliği getiriyor!

Pinterest, Instagram’ın çabucak akabinde tıpkı özelliği getiriyor!

Pinterest, bir fotoğraf standı formatından çıkıp toplumsal medya uygulamalarının temposunu yakalamak için son vakitlerde kimi yenilikler üzerinde çalışıyor. İnsanların kendi paylaştığı görüntüler ile anasayfadaki fotoğrafları ayıran bir panel tasarımı da beklenenler ortasında.

Artık getirdiği özellik ile, gönderilere cevap verirken görüntü eklemek mümkün olacak. Bu özelliği getiren en yeni toplumsal medya uygulaması olan Pinterest, daha yeterli bir tecrübe sunmak için çalışıyor. İşte yeni özelliğin ayrıntıları…

Pinterest, cevaplara görüntü eklemeye imkan tanıyor

Bu özellik, Fikir Pinleri aracılığıyla mümkün olacak. Fikir Pinleri, içerik üreticilerin ses kaydı, art plan müziği, geçişler ve öbür etkileşimli öğeler üzere araçları kullanarak 20 sayfaya kadar içerik kaydetmesine ve düzenlemesine imkan sağlayan, bu yılın başlarında kullanıma sunulan bir özellik.

Artık yanıtlamak istediğiniz görüntünün üzerindeki üç nokta halindeki menüden “Fikir Pini ile karşılıkla” seçeneğini görebileceksiniz. Yeni bir anlık görüntü çekebilir ya da aygıtınızda bulunan bir görüntüyü oraya yükleyebilirsiniz.

Pinterest’in yeni özelliğinin lansmanı, Instagram‘ın emsal bir özelliği sunmasından birkaç gün sonra gerçekleşti. Instagram, geçen hafta Reels görüntülerine “Reels Görsel Karşılıkları” özelliğini ekledi. Böylece şirket, Reels görüntülerine bir diğer görüntü ile karşılık verme imkanı tanıdı.

Fakat Instagram’dan da evvel bu özellik birinci olarak TikTok‘ta mevcuttu. TikTok’un geçen sene gönderileri görüntü aracılığı ile yanıtlama imkanı sunmasının akabinde, özellik hayli ilgi gördü. Bu doğrultuda, Pinterest ve Instagram’ın da kısa görüntü uygulamasının peşinden gitmeleri şaşırtan değil.

Pinterest, Vochi‘yi satın alıp, içerik üreticileri heveslendirecek kimi ödüllendirmeler getirdiğinden beri TikTok ile rekabeti artırmayı amaçlıyor üzere görünüyor. Lakin toplumsal medyalar ortasındaki rekabet biraz kalabalık olduğundan, şirketin işi kolay olmayacak.

Sizler TikTok ve Instagram’ın akabinde Pinterest’in getirdiği bu özellik hakkında neler düşünüyorsunuz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: