Anasayfa / Alışveriş / PayPal, tanınan toplumsal medya platformunu satın alıyor

PayPal, tanınan toplumsal medya platformunu satın alıyor

Ülkemizde yasak olmasına rağmen tüm dünyada popülerliğini koruyan dijital ödeme şirketi PayPal, bünyesindeki şirketlerin sayısını arttırıyor. İnternet üzerinden kartlı yahut kartsız alışveriş yapılmasını ve e-posta aracılığıyla para gönderilip alınabilmesini sağlayan şirket, tanınan toplumsal medya uygulamasını satın alarak gelirini arttırmak istiyor.

2020 yılında açıklanan datalara nazaran yıllık 21,45 milyar dolar gelir sağlayan PayPal, başta Venmo, Xoom, Zettle ve Honey olmak üzere birbirinden bağımsız kesimlerden çok sayıda şirkete sahip. Dün ortaya çıkan bilgiler ise, PayPal’ın bünyesindeki firma sayısının artacağı istikametinde. Dijital ödeme şirketi, tanınan toplumsal medya platformunu satın almak için kolları sıvadı.

PayPal ile Pinterest masaya oturdu

Dün ortaya çıkan bilgilere nazaran tanınan toplumsal medya platformu Pinterest’i satın almak için kolları sıvayan PayPal, şirketle görüşme gerçekleştirdi. Söylentilerin çıkması ile birlikte yükselişe geçen Pinterest payları 62,68 dolar düzeylerine çıktı. Yapılan görüşme ile ilgili Pinterest cephesi açıklama yapmayı reddederken, PayPal cephesi sorulara yanıt dahi vermedi.

Edinilen bilgilere nazaran 62 dolar bandında olan Pinterest paylarına 70 dolar vermeyi teklif eden PayPal, platformu almakta kararlı. Şayet şirketler bu fiyatta mutabakat sağlarlarsa Pinterest’in PayPal’a maliyeti 39 milyar dolar olacak. Bu da onu bugüne kadar satılmış olan en kıymetli toplumsal medya platformu haline getirecek.

Daha öncesinde Instagram yaklaşık 1 milyar dolara (2012) ve WhatsApp 19 milyar dolara (2014) Facebook’a satılmıştı. Yeniden satılan toplumsal medya platformlarından biri olan Slack için Saleforce tarafından 27 milyar dolar (2021) ödenmişti. Fakat Pinterest tüm bunların önüne geçerek tarihin en değerli toplumsal medya platformu olabilir.

Aylık 454 milyon etkin kullanıcıya sahip olan Pinterest hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bu platformu kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz…


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: