Anasayfa / Alışveriş / Neymar, Facebook Gaming ile yayıncılık mutabakatı yaptı!

Neymar, Facebook Gaming ile yayıncılık mutabakatı yaptı!

Son yıllarda Twitch ile hayli çetin bir çekişmeye giren ve rakip platformdan birçok ünlü yayıncıyı bünyesine transfer eden Facebook Gaming, artık de dünyanın en yetenekli futbolcularından Neymar da Silva Santos Júnior ile mutabakat imzaladı. PSG’li futbolcu, yeni periyotta Facebook Gaming’de nizamlı yayınlara başlayacak.

Neymar, Facebook’ta yalnızca FIFA oynamayacak

Dünyanın en ünlü ve yetenekli futbolcularından biri olan Neymar, Facebook Gaming‘in bir müddettir devam ettirdiği agresif tanıtım ve reklam stratejilerinin son halkası oldu. Breazilyalı harika yıldız, 17 Aralık’ta, Türkiye saati ile 22.00’da yapacağı birinci yayın ile Facebook Gaming bünyesine katılıyor.

Facebook Gaming ve Neymar’ın yaptığı ortak açıklamaya nazaran Brezilyalı futbolcu, ayda birkaç kere ve daha evvelden duyurulacak formda canlı yayınlar yapacak. Farklı oyunlar üzerinden gerçekleşecek olan bu canlı yayınlara öbür içerik üreticileri de konuk olarak katılacak.

Variety cephesinden gelen habere nazaran Neymar’ın canlı yayınları beklenilenin tersine FIFA 22 yüklü olmayacak. Daha evvel birçok sefer Twitch üzerinde Call of Duty ve Counter-Strike yayınları yapan oyuncunun, bu üretimlerin yanı sıra Fortnite yayınları da yapabileceği söyleniyor. Kısa periyotta bu ve gibisi bir yayın mutabakatına imza atılacağı da beklenmiyor; gerçekten Neymar, tertipli yayıncılık yapan yegane atletlerden biri olarak biliniyordu.

Neymar’ın 88 milyondan fazla Facebook takipçisi olduğunu göze alırsak, bu mutabakatla Facebook Gaming’in tanınabilirliğinin büyük oranda artacağı düşünülüyor. Pekala sizler bu mutabakatla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: