Anasayfa / Alışveriş / Microsoft Xbox geri adım attı: Windows PC kullanıcıları rahatladı!

Microsoft Xbox geri adım attı: Windows PC kullanıcıları rahatladı!

Microsoft Xbox uygulaması, birinci çıktığı günden beri kullanıcıları biraz uğraştırıyordu. Zira, Windows PC’lere mağazadan yüklediğiniz uygulamalar özel bir WindowsApps klasörüne yükleniyordu. Lakin gelen son güncellemeyle birlikte bu durum değişti.

Microsoft Xbox, Windows PC’lerde klasör pürüzünü kaldırdı

Uzun bir mühletin akabinde Microsoft, Xbox uygulamasında geri adım attı. Yeni güncellemeyle birlikte, Windows PC kullanan herkesin mağazadan indirdiği oyunları ve uygulamaları istediği klasöre yüklemesine imkan sağlıyor.

Bu adımın, Windows mağazası üzerinden oyun indirme ve yükleme sürecini olumlu tarafta etkilemesi bekleniyor. Bu özellik geçtiğimiz yıl Windows 10 ile birlikte geliştirilmeye başlanmış olsa da hem Windows 10 hem de 11 ile birlikte çalışacak.

Atılan bu adımla birlikte Microsoft, sadece Xbox uygulaması özelinde değil, Windows PC’lere getirilen Android takviyesine de atıfta bulunuyor. Ama şu an için öncelik bilgisayarlardaki Game Pass oldu. Zira kullanıcılardan uzun bir müddettir indirme konusunda olumsuz tarafta geri bildirimler geliyordu.

Her ne kadar Xbox uygulaması birçok ek depolama şoförlerini destekliyor olsa da oyunları WindowsApps dışında bir klasöre yükleyemiyor ve bilgisayar içinde de taşıyamıyorduk. Esasen harici bir disk kullanmayı istesek bile bu sefer de orada otomatik olarak açılan WindowsApps isimli bir klasör başımıza bela oluyordu.

Microsoft, bu güncellemeyi yükleyen şahısların, oyunları yine yüklemesine gerek olmayacağını söylüyor. Bilgisayarınızda Xbox uygulaması içerisine girip, oyunlara sağ tık yapıp, yönet butonunu seçmeniz, akabinde yeni yükleme ve oyun idaresi seçeneklerini aktifleştirmeniz gerekiyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: