Anasayfa / Alışveriş / Microsoft, Windows 10 işletim sistemine olan dayanağını sürdürecek!

Microsoft, Windows 10 işletim sistemine olan dayanağını sürdürecek!

Microsoft tarafından 5 Ekim 2021 tarihinde tüm dünyada stabil sürümü yayınlanan Windows 11, hala kimi Windows 10 kullanıcılarına sunulmuş değildi. Akabinde Windows 11’e işletim sistemi üzerinden güncelleme ile geçmek isteyen ve sabırla bekleyen birçok kullanıcıya bu hizmetin sunulduğu duyuruldu. Lakin şirket, sistemlerini yükseltemeyecek kullanıcılara da hoş bir haber verdi.

Microsoft, Windows 10 sistemlerini her yıl yeni özelliklerle güncelleyecek

Microsoft, önümüzdeki yıllarda Windows 10 sistemlerini gelecek yeni güncellemelerle birlikte desteklemeyi planladığını söyledi. Şirket, bugünden itibaren Kasım 2021 güncellemesini yayınlamaya başladı. Ayrıyeten bundan sonraki büyük güncellemenin 2022 yılı içerisinde geleceğini söyledi. Bu sayede kullanıcıların Windows 11‘in birtakım yeni özelliklerine erişmesi sağlanacak.

Microsoft’un Windows Hizmet ve Dağıtım Lideri John Cable hususla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Windows 11’in ritmine ahenk sağlamak için yıllık özellik güncelleme sürümlerini yayınlamayı hedefleyen yeni bir Windows 10 sistem temposuna geçiyoruz. Bir sonraki Windows 10 özellik güncellemesini, 2022’nin ikinci yarısı için planlıyoruz.

Microsoft’un gelecekteki Windows 10 özellik güncellemelerine olan bağlılığı, şirketin bu yılın başlarında piyasaya sürülen Windows 11 sırasında planları hakkında sessiz kalmasından sonra geldi. Ayrıyeten Microsoft’un gelecekte Windows 10’a ne getireceği şimdi belirli değil.

Kasım 2021 güncellemesinin çok küçük boyutta olacağı söyleniyor. Ayrıyeten kullanıcılar için göze çarpan tek özellik Linux için Windows Alt Sisteminde (WSL) GPU hesaplama takviyesi üzere gözüküyor. Doğal Microsoft’un bu ayın başlarında Windows 10 aygıtlarına sunmaya başladığı yeni Microsoft Store‘u dahil etmiyoruz.

Microsoft’un gelecekteki Windows planlarının birçok anlaşılabilir bir halde Windows 11 üzerinden ilerliyor. Ama şirket, 14 Ekim 2025‘e kadar Windows 10‘un en az bir sürümünü destekleyeceğini söylüyor. Ayrıyeten Microsoft bugün Windows 11’in dağıtımını da hızlandırdığını söyledi.

John Cable hususla alakalı şunları söyledi:

Olumlu kullanıma sunma tecrübemize ve bugüne kadar gördüğümüz kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak, kullanıma sunma suratını daha evvel beklediğimizden daha süratli bir biçimde ilerletmeye karar verdik. Bu yüzden artık Windows 11 yükseltmesini uygun Windows 10 aygıtlarına daha geniş bir formda sunacağız.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Windows 11’i deneyimleyebildiniz mi? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: