Anasayfa / Alışveriş / Microsoft korsan yazılım kullananlara ayrıcalık sunuyor

Microsoft korsan yazılım kullananlara ayrıcalık sunuyor

Microsoft’un sahip olduğu yazılımlar bizlere kolaylık sağlıyor. Bilhassa ofis yazılımları ile ön plana çıkan şirket, korsan yazılım kullanımının önüne geçebilmek için farklı bir yol izlemiş. Olağanda şirketler korsan yazılım kullanımını azaltmak için sert kararlar alabiliyor ama Microsoft’un uyguladığı formül korsan yazılım kullanan insanları orijinallerine yönlendiriyor.

Microsoft, korsan yazılım kullanan kullanıcılara yüzde 50 indirim sunuyor

Korsan yazılım yahut Windows kullanan beşerler için kesin tahlil, o yazılımların indirimli bir biçimde sunulması olabilir. Microsoft da bu prosedürü deneyerek korsan yazılım yahut Windows sahibi kullanıcılara, birebir yazılımların yüzde 50 indirimli hallerini sunuyor. PCWorld’e nazaran, Office yazılımının korsan sürümüne sahip kimi kullanıcılar yüzde 50 indirimli teklifler aldı. Office’in çevrimdışı paketlerini korsan olarak kullanan beşerler, Microsoft’un teklifiyle Office 365 üzere çevrimiçi paketlere yönlendiriliyor.

Öte yandan bu tekliflerin sırf makul pazarlara uygulandığı vurgulanıyor. Microsoft dışında öbür yazılım üretici şirketlerin de birebir yolu izleyip izlenmeyeceği bilinmiyor. Ayrıyeten Office‘in korsan sürümlerini kullanmak yerine, fiyatsız WPS Office ve Libre Office üzere öbür yazılımlara yönelebilirsiniz. Günümüzde korsan yazılım kullanımı yüksek ve bu korsan sürümlere katiyen güvenilmemesi gerekiyor. Zira kullandığınız ya da kullanmadığınız mühlet boyunca şahsî bilgisayarınızdaki her bilgi tehdit altında olabilir.

Daha evvel Windows sürümlerini kırmak için kullanılan KMSPico üzere yazılımların şahsî bilgisayarlarınıza büyük tehditler oluşturduğu kanıtlandı. KMSPico‘nun, ferdî bilgisayarınızdaki kripto para cüzdanlarınıza eriştiği hatta onları ele geçirdiği ortaya çıkmıştı. Özgün Windows için piyasada yasal ve daha uygun tahliller yer alıyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: