Anasayfa / Alışveriş / Metaverse’te Harry Potter temalı düğün yapan çift gündem oldu!

Metaverse’te Harry Potter temalı düğün yapan çift gündem oldu!

Covid-19 pandemisi Hindistan’daki ailelerin büyük ölçekli klâsik düğünlerini iptal etmeye zorlarken, bir çift kısıtlamalardan etkilenmeyen yer olarak metaverse’i seçti. Hindistan’ın birinci metaverse düğününü yapacak olan çift ayrıyeten Harry Potter konsepti uygulamayı planlıyor.

Düğün toplantılarının şu anda 100 şahısla sonlu olduğu Tamil Nadu bölgesindeki Dinesh Sivakumar Padmavathi ve Janaganandhini Ramaswamy, önümüzdeki ay sanal resepsiyonlarına 2 bin kişiyi davet etti. Kendilerini Harry Potter hayranları olarak tanımlayan ikili; konukların telefonları, tabletleri yahut dizüstü bilgisayarları aracılığıyla katılabilecekleri Hogwarts temalı bir parti düzenleyecek.

Metaverse’in Harry Potter temalı düğünü şaşırtıyor

Metaverse, kullanıcıların bir ortaya gelip etkileşimde bulunabileceği sanal 3D ortamları tanımlamak için kullanılan bir tabirdir. 24 yaşındaki blok zinciri ve kripto para meraklısı olan Hintli damat, Hogwarts’tan ilham alan kale gibisi bir dijital alan yaratmak için TardiVerse ile çalıştı.

Yasal düğün merasimi birinci olarak Tamil Nadu’nun Krishnagiri semtindeki Ramaswamy’nin köyündeki yakın arkadaşlarının ve akrabalarının önünde fizikî olarak başlayacak. Fakat daha sonra çift tasarım, geliştirme ve barındırma için 150.000 Hint rupisine (2.016 dolar) mal olan online aktifliğe katılmak için oturum açacak. Bir saatlik aktiflikte yeni evliler, Hogwarts’ı keşfedebilecek ve avatarlarının görünümünü ve kıyafetlerini özelleştirerek konuklarına sanal olarak hitap edecek.

Çift, öbür türlü katılamayan konukları davet edebilmenin yanı sıra, dijital kutlamanın eşsiz bir avantajı daha olduğuna inanıyor: Ramaswamy merhum babasını da süreçlere dahil edebilecek. Padmavathi açıklamasında, “Kayınpederim geçen Nisan ayında vefat etti. Yani, ona benzeyen bir 3D avatar yaratacağım ve beni ve nişanlımı kutsayacak. Bu yalnızca metaverse’de yapabileceğimiz bir şey.” dedi.

Sanal platform Virbela’da dijital bir merasimle birlikte fizikî bir aktiflik düzenleyen ABD’li bir çift de dahil olmak üzere öbür metaverse düğün aktiflikleri görmüştük. Fakat Hint maddeleri, evlilik merasimlerinde şahitlerin bulunmasını kaide koşarken Padmavathi, metaverse’teki düğünün ülkede yapılacak birinci örnek olacağına inanıyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: