Anasayfa / Alışveriş / Meta’nın logosu tartışma başlattı! İşte enteresan benzerlik

Meta’nın logosu tartışma başlattı! İşte enteresan benzerlik

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta yıllardır Facebook olarak bildiğimiz şirket, ismini ‘Meta’ olarak değiştirdi. Şirket yetkililerinin bu kararı açıklamasının akabinde global çapta gündem bir anda değişti. Twitter, toplumsal medya şirketinin yeni ismiyle alay etti. Birçok önde gelen medya kuruluşu ismin manasına ait çeşitli yazılar yazdı. Lakin yeni bir tez ortaya karıştıracak cinsten.

Almanya merkezli bir sıhhat teşebbüsü, Facebook’un yeni logosunun çalıntı olduğunu ileri sürdü. İşte nedeni…

Meta logosu, M-sense logosuna çok benziyor!

M-sense Migräne by Newsenselab, toplumsal medya hesapları üzerinden değişik bir paylaşım yaptı. Bir anda gündemin seyrini değiştiren bu teşebbüs, Facebook’un yeni logosunun kendi logolarından çalıntı olduğunu ima etti. Üstelik iki şirketin logosu hakikaten de başları karıştıracak bir benzerliğe sahip.

Esprili bir lisanla açıklama yapan M-sense, Facebook’a ilham verdikleri için onur duyduklarını belirtti. Ayrıyeten Meta logosu ile benzerlik yaşamaları üzerine toplumsal medya şirketine bir gönderme daha yaptı. Kelam konusu paylaşımda M-sense, Facebook’un data güvenliğinde de M-sense’yi örnek alabileceğini tabir etti.

Facebook (yani Meta), son vakitlerde data güvenliği konusunda tartışmaların merkezinde yer alıyor. Çünkü, olayların başlangıç noktası Facebook’un eski data analisti Frances Haugen‘in tabirleri. Haugen, şirket içindeki birtakım evrakları sızdırdı.

Bahsi geçen evraklarda şirketin üst seviye yöneticilerine ilişkin olan kimi yazışmalar da bulunuyordu. Buna nazaran, Meta’nın platformdaki güvenliği ikinci plana attığı ileri sürüldü. Lakin husus hakkında açıklama yapan şirketin CEO’su Mark Zuckerberg ise bunları yalanladı.

Migren tedavileri sunan M-sense, Meta CEO’su Zuckerberg‘e de seslendi. Almanya merkezli teşebbüs, bir paylaşımında, “Bu durum migrene yol açıyorsa uygulamamızı indirebilirsiniz.” dedi.

Pekala, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? İki logo ortasındaki benzerlik olağan mi? Yorumlarınızı bekliyoruz…


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: