Anasayfa / Alışveriş / Meta’dan üzücü haber: Merakla beklenen aktiflik gerçekleşmeyecek!

Meta’dan üzücü haber: Merakla beklenen aktiflik gerçekleşmeyecek!

Facebook yeni ismiyle Meta, bugün yaptığı açıklamayla birlikte F8 2022 konferansını yapmak için istekli olmadığını açıkladı. En son 2019 yılında yapılan aktiflik, iki sene boyunca pandemi nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleşti. Şirketin bu sene yapmak istemediği aktiflik; 2009, 2012 ve 2013 yıllarında da gerçekleşmemişti.

F8 konferansı, şirket tarafından düzenlenen ve site etrafında eser ve hizmet üreten geliştiriciler ve teşebbüsler için yapılan bir aktiflik. Pekala Meta, F8 konferansını bu sene neden yapmak istemiyor? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Metaverse, Facebook F8 2022 konferansının önüne geçti!

Şirket, iki yıl boyunca pandemi nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleşen konferansın, bu sene Metaverse’in ön plana çıkmasından kaynaklı ilgi çekmeyeceğini açıkladı. Bu yüzden de Facebook F8 2022 konferansını gerçekleştirmeyeceğini duyurdu.

Meta, F8 konferansı yerine yılın geri kalan vaktinde başka tanıtımlar için mesai harcayacağını açıkladı. Firma bu açıklamasıyla 19 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Conversations isimli aktifliği işaret etti. Conversations, işle ilgili birinci iletileşme aktifliğini olacak. Şirket ek olarak da sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve Metaverse ile ilgili gelişmelerin de bu aktiflikte yer alacağını açıkladı.

Facebook, birkaç ay evvel gerçekleşen Connect isimli aktiflikte Meta’yı duyurmuştu. Bu nedenle şirketin Mayıs ayında olacak etkinliğinde birçok büyük haberi paylaşması bekleniyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Facebook F8 konferansı önümüzdeki yıllarda da atlanacak mı yoksa gerçekleşecek mi? Fikirlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: