Anasayfa / Alışveriş / Meta cephesinde idare değişikliği yaşandı

Meta cephesinde idare değişikliği yaşandı

Wall Street Journal cephesinden gelen yeni bir habere nazaran, Meta’nın PR departmanının başındaki isim olan ve şirketin gedikli yöneticilerinden John Pinette, Facebook’un çatı şirketi Meta’da sürdürdüğü misyonundan ayrılmaya karar verdi. Ünlü yönetici, yeniden Facebook hesabı üzerinden paylaştığı veda iletisiyle çalışanlara ve Facebook kullanıcılarına haberi duyurdu.

Facebook’ta giriş yapmadan arama nasıl yapılır?

John Pinette şirketten ayrıldı

Global İrtibat Lider Yardımcısı John Pinette, 2019’dan bu yana şirketin dış bağlantı departmanında vazife yapıyordu. Cuma günü gönderdiği bir blog yazısıyla ayrılışını duyuran Meta yöneticisinin, PR departmanında yaşanan meselelerin ve geçtiğimiz sonbahar aylarında Journal tarafından yayınlanan evrak sızdırılması skandalının akabinde istifa etmek zorunda kaldığı düşünülüyor.

Journal tarafından iletilen bilgilere nazaran Pinette, Meta’daki son gününü yaşadığını ve ekip arkadaşlarının şirketin en kıymetli ve sıkıntı işlerinden birini yapmaya devam ederken gelişmeye devam edeceğini umduğunu belirtti. Meta cephesi de ayrılığı doğruladı. Gizmodo’ya gönderilan bir e-posta aracılığıyla Pinette’in Meta’dan ayrıldığını onaylayan idare, şirketin tarihine olan tesiri ve harcadığı vakit için kendisine müteşekkir olduklarını ve mesleğinin yeni devrinde muvaffakiyetler dilediklerini açıkladı.

Pinette, şirkete 2019’da, Google’ın Asya genelinde bölgesel irtibat yöneticisi ve Microsoft’ta bağlantı lideri olarak evvelki durumları da dahil olmak üzere, teknoloji sanayisinde kurumsal irtibatta yirmi yıldan fazla tecrübeye sahip olarak gelmişti. Yaklaşık 3 yıllık sürecin akabinde, yaşanan bilgi sızıntısı haberleri ve idare katında yaşandığı kestirim edilen fikir ayrılıkları sonucunda misyonundan ayrıldı.

Pekala sizler bu ayrılıkla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: