Anasayfa / Alışveriş / Messenger’a Alman adabı ödeme bölme geliyor!

Messenger’a Alman adabı ödeme bölme geliyor!

Meta tarafından paylaşılan son blog yazısına nazaran Facebook Messenger, ABD’deki iOS ve Android kullanıcılarına ödemeleri bölme, kaybolan iletiler ve gelişmiş sesli ileti kayıt denetimleri dahil olmak üzere yeni özellikler sundu.

Ödeme bölme özelliği, Messenger Bölünmüş Ödemeler olarak isimlendiriliyor ve Meta özelliği birinci olarak Aralık ayında test etmeye başlamıştı. Bu özellik, küme sohbetinde faturayı üyeler ortasında eşit olarak bölebilir yahut her bir kişinin ne kadar borcu olduğunu belirleyebilir. Ödemeye şahsileştirilmiş bir ileti da eklenebilir.

Facebook Messenger Bölünmüş Ödemeler nedir?

Bölünmüş Ödemeler yeniliğine ek olarak ABD’deki Messenger kullanıcıları artık Snapchat’e emsal formda birbirlerine kaybolan iletiler gönderebilecek. Vanish Mode (Kaybolma Modu) ismi verilen yeni özellik, öteki kişi bildirisi açtıktan sonra bildirileri, fotoğrafları, GIF’leri ve çıkartmaları ortadan kaldırabilir.

Bir öteki kıymetli yenilik ise kullanıcılara sesli ileti üzerinde daha fazla denetim veriyor. Kullanıcılar sesli bildirileri göndermeden evvel duraklatabilir, devam ettirebilir, dinleyebilir ve düzenleyebilir. Sesli iletilerin üst limiti de 1 dakikadan 30 dakikaya çıkarıldı.

Bu özelliklerin, bilhassa Bölünmüş Ödemeler’in, önümüzdeki periyotta ülkemize gelip gelmeyeceği şimdi bilinmiyor. Lakin pek çok kişi Facebook üzerinden oyunlar oynuyor, yayınlar açıyor yahut izliyor. Hatta tanınan alışveriş sitelerine alternatif olarak burası üzerinden ticaretini ilerleten kullanıcılarda mevcut. Münasebetiyle tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de epey tanınan olan bu platformun, kullanışlı olabilecek yeni özelliklerini burada da kullanıma sunması bekleniyor.

Facebook şayet bu ödeme prosedürlerini ülkemizde faaliyete sunarsa deneyimlemek ve uzun vadeli kullanıcısı olmak ister miydiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.