Anasayfa / Alışveriş / Messenger, eğlenceli bir AR özelliği getiriyor!

Messenger, eğlenceli bir AR özelliği getiriyor!

İletileşme, imajlı ve sesli sohbet uygulaması olan Facebook Messenger, hayli çok kullanılan bir platform. Şirket, kullanıcılarının karşısına her geçen gün öteki bir yenilikle çıkıyor. Uygulamayı daha fonksiyonel ve kullanışlı bir hale getirmek için daima güncellemeler yapıyor.

Şirket, küme imajlı konuşmalarını daha eğlenceli hale getirmek için Messenger‘a Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality – AR) tecrübesini kazandıracak. Facebook, konuşmaya dahil olan herkesin tıpkı anda bu tecrübesi paylaşmasına imkan sağlayacak. Bu özellik manzaralı görüşmelerin yanı sıra Messenger odalarında da geçerli olacak.

70’ten fazla Messenger AR efekti yolda

Yeni gelecek olan bu Artırılmış Gerçeklik içinde 70’ten fazla farklı efekt bulunuyor. Oyuncuların sanal bir burger oluşturmak için yarışacağı ya da sanal bir turuncu kedinin davetteki üyeleri photobomb’ladığı bir oyun da bu efektlere dahil. AR efektleri olağanda tekli aramalarda bulunmaktaydı, lakin artık küme görüşmelerine de geldi.

Manzaralı sohbetlerde ve Messenger odalarında kullanılabilecek olan AR işlevi yanında öteki yenilikler de olacak. Zoom uygulamasında olduğu üzere görüntü konferans özelliği yakında Instagram‘da da kullanılabilir hale gelecek.

Uygulamaya gelecek öbür yenilikler

Paylaşılan ”küme efektleri” tecrübelerinin yanı sıra Facebook, öteki yenilikler de duyurdu. Bu ay gelecek sohbet hizmetlerine daha küçük özelliklerden oluşan bir koleksiyondan da bahsetti. Yeni ”söz efektleri” tecrübesi, kullanıcılar makul bir tabir kullandığında sohbette bir animasyonu tetiklemesine imkan tanıyacak.

Bu yeniliklerin yanında, Cadılar Bayramı’na özel birkaç özellik de gelecek. James Bond‘un yeni sineması olan ”No Time to Die” ile ilişkili yeni ”SoundMojiler” eklenecek. Bunun yanı sıra, Messenger sohbetleri ve Instagram iletileri için Cadılar Bayramı dizaynlarına sahip yeni sohbet temaları da yenilikler ortasında. Facebook geliştiricileri, yeni AR tecrübesi ve başka özelliklerin ay sonundan itibaren kullanılabilir olacağını duyurdu.

Sizler Facebook Messenger‘ın yapacağı yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: