Anasayfa / Alışveriş / LinkedIn’e Clubhouse gibisi yeni özellik geliyor

LinkedIn’e Clubhouse gibisi yeni özellik geliyor

An prestijiyle 800 milyondan fazla kişinin mesleklerini geliştirmek için profesyonel profillerini listelediği LinkedIn, yeni periyotta kullanıcıların platformda daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacak özellikler eklemeyi planlıyor. Ünlü şirket, etkileşimin artması ve canlı yansıların listeleneceği ve Clubhouse’u andıran yeni bir aktiflik platformunu tanıttı.

LinkedIn, imajlı sohbetlerin de önünü açacak

LinkedIn tarafından bu ay içerisinde beta sürümü kullanıcıların beğenisine sunulacak olan yeni bilhassa birlikte, kullanıcıların tıpkı Clubhouse ve Twitter Space’de olduğu üzere sesli toplantılar yapılmasının önü açılmış olacak. Ünlü platform tarafından yapılan açıklamaya nazaran şayet süreç olumlu devam ederse, ilkbahar aylarında birebir uygulamanın bir de görüntülü görüşme yapılabilen versiyonu yayınlanacak.

Bilhassa karantina ve pandemi koşullarında sanal aktifliklerin ve toplantıların geçtiğimiz yıllara nazaran çok daha fazla ilgi çekmesi, toplumsal medya platformlarının da farklı projelere yönelmesine sebep oldu.

Twitter Space atılımıyla kullanıcı sayısını katlayan Twitter’ın muvaffakiyetinin kendileri için kıymetli bir kıstas olduğunu belirten LinkedIn Eser Müdür Jake Poses, platformun amacının denetimi organizatörlerin kendisine vermek olduğunu ve sanal ortamda yapılan masa toplantıların ve sohbetlerin önünü açmak istediklerini belirtti. LinkedIn’in önümüzdeki süreçte profesyonellerle olan etkileşimi daha üst düzeye çıkaracağının da altı çizildi.

Bilindiği üzere LinkedIn, son birkaç aydır daha geniş ve faal bir kullanıcı kitlesi oluşturmak için efektif bir biçimde çalışıyor. Son olarak geçtiğimiz sonbahar aylarında 25 milyon dolarlık bir fon oluşturan ve tolamda 1.5 milyon içerik oluşturucusuna sahip olan platform, bu sayıyı geliştirmek için öbür platformların tanınan özelliklerini siteye entegre etmeye devam edecek.

Son olarak geçtiğimiz yılın Mart ayında bu özellik üzerinde çalışıldığını belirten toplumsal medya ve profesyonel iş platformu, böylelikle Clubhouse gibisi sesli sohbet sistemine birinci adımını atmış oldu. Pekala sizler bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: