Anasayfa / Alışveriş / LinkedIn, beklenen özelliğini test etmeye başladı

LinkedIn, beklenen özelliğini test etmeye başladı

Microsoft, Teams uygulaması ile LinkedIn platformunu bir ortaya getirecek yeni özelliğini duyurmuştu. Şirket, artık de politik içerik görmek istemeyen kullanıcılar için LinkedIn platformunda siyasi içerik gizleme özelliğini test etmeye başladı.

2021 yılında geliri yüzde 37 artış gösteren LinkedIn, Microsoft’un sahip olduğu en değerli platformlar ortasında yer alıyor. İçeriklerin denetimli bir biçimde kullanıcılara sunulması gerektiğini düşünen şirket, yalnızca iş odaklı üyeleri için düğmeye bastı.

LinkedIn, siyasi içerik gizleme özelliğini test etmeye başladı

Siyasi partiler, adaylar ve seçim sonuçları üzere içeriği filtreleyen yeni özellik, şimdilik kimi ABD kullanıcılarına sunuldu. LinkedIn İcra Konseyi Lideri Ryan Roslansky, “Kullanıcılar, yeni özelliği tesirli bulurlarsa ve LinkedIn’de başarmaya çalıştıklarını daha âlâ noktalara getirebilirlerse daha fazlasını sunacağız.” sözlerine yer verdi.

Z jenerasyonunun iş fırsatları için LinkedIn platformuna katıldığını belirten Roslansky, “İş hareketlerinin 16 ile 22 yaş ortasındaki kullanıcılar için yüzde 70, 55 yaş ve üstü kullanıcılar için ise sadece yüzde 7 olduğunu belirtmekte yarar var. Bu yüzden platformun Z jenerasyonuna hitap etmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

LinkedIn, her ne kadar iş odaklı bir platform olsa da öbür toplumsal ağlarda da olduğu üzere bilgi dezanformasyonu görmek mümkün. Bilhassa siyasi içeriklerin LinkedIn ideolojisine karşıt olduğu düşünüldüğünde şirketin geliştirdiği özelliği birçok kullanıcının etkin edeceği iddia ediliyor.

Birinci olarak ABD kullanıcıları için faal edileceği belirtilen özelliğin öbür ülkelerde ne vakit kullanıma sunulacağı şimdi bilinmiyor. Analistler, yeni özelliğin iş odaklı kullanıcıların daha süratli etkileşime girmesine imkan sağlayacağını belirtiyor.

Siz LinkedIn platformunun test ettiği yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.