Anasayfa / Alışveriş / Kredi Kartı Nedir?

Kredi Kartı Nedir?

Kredi Kartı Nedir?

Bankaların kendi müşterileri için yapmış olduğu, pos makinesine sahip firmalarda alışveriş yapabilmek için kullanabileceğiniz ve nakit avanslar çekebileceğiniz bir cepte tanımlanabilir karttır. Nakit paranız olmadığı taktirde kullanıldığı için alternatif ödeme türlerinden biri olarak geçmektedir. Banka ile müşteri bir anlaşma sağlar ve banka kredi kartı kullanıcısına belli bir limitte kullanma hakkı verir.

Acil para ihtiyacın olduğu zaman ATM aracılığıyla belirli bir faiz karşılığı para çekme imkanını da ağlar. Kredi kartı alabileceğiniz birçok finansal kuruluş ve banka bulunmaktadır. Kredi kartı kullanım çekimleri ve avantajları bankadan bankaya değişmektedir. En avantajlı ve en çok size uyan bankayı seçerek kredi kartınızı alabilirsiniz. Kredi kartının doğru bir şekilde kullanmanız önemlidir.

Elinize geçtiği takdirde para kullanmıyormuş hissi vermektedir. Kredi kartını güvenle ve doğru şekilde kullanırsanız eğer sizin için birçok avantajı ve kolaylığı vardır. Aynı zamanda internet üzeri alışverişlerde geçerliliği olduğu için size kolaylık olacaktır. Bankalara göre değişine kredi kartı kullanımlarında birçok taksitte mevcuttur. Kredi kartı kullanımının önemli bir diğer şeklide güvenliğidir. Kartınıza unutmayacağınız bir şifre almanız gerekir.

Kaybettiğiniz veya çaldırdığınız zaman bankanıza ulaşıp kredi kartınızı kapattırmanız daha iyi olacaktır. Kredi kartı kullanırken dikkat etmeniz gerekenler;  limitiniz ne kadarsa o kadar değil de siz de var olan para kadar harcamanız daha iyi olacaktır.

Mümkünse eğer kredi kartındaki tam borcunuzu ödeyin asgari borcu ödemeniz daha çok durumu geçiştirmeniz anlamına gelmektedir. Borcunuza alışveriş faizi işlenmektedir ve çoğu firmalarda kredi kartı ve nakit ücretleri fark etmektedir. Kredi kartı borcunuzu 3 kere üst üste ödemezseniz eğer kredi kartınız kapatılır ve aynı zamanda kredi puanınız düşer.


İlginizi Çekebilir

Elon Musk, Trump’ın Twitter hesabını açacak mı? Şirket karıştı

Şirket paylarına ortak olduktan sonra Twitter’ı karıştırmayı başaran Elon Musk, artık de eski ABD Lideri Donald Trump’a umut olabilir. Twitter ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: