Anasayfa / Alışveriş / Kimi kullanıcılar Discord’a erişim sorunu yaşıyor

Kimi kullanıcılar Discord’a erişim sorunu yaşıyor

Ülkemizde de bir epey tanınan olan ve tüm dünyada oyuncular başta olmak üzere milyonlarca insan tarafından kullanılan anlık iletileşme ve dijital dağıtım platformu Discord, bugün akşam saatlerinde kullanıcıların canını sıktı. 2020 yılı baz alındığında 300 milyon kayıtlı ve 140 milyon faal kullanıcısı bulunan platformun çökmesi sonrası toplumsal medya üzerinden yapılan paylaşımlar, Discord’un bahse açıklık getirmesi ile netleşti. İşte çöken Discord cephesinde yaşanan gelişmeler.

Günün bitmesine yaklaşık bir saat kala çöken Discord’da kullanıcılar platformun en büyük özelliklerinden, yani arama yapabilme ve ileti yazabilme özellikleri adeta deaktif olmuştu. Kullanıcılar birbirlerine ileti atamamasının yanı sıra aramalarda da sorun yaşandı.

Discord’dan açıklama geldi

Yaşanan çökmenin akabinde resmi Twitter hesabından açıklama yapan Discord, durumun “Discord Status” üzerinden takip edilebileceğini söyledi. Discord Status, platformda yaşanan planlanmadık çökmeleri ve acil durumları mevcut saati de baz alarak kronolojik halde sıralarken, sorun ile ilgili bilgileri de kullanıcılarla paylaşıyor. Yaşanan çökme birinci etapta “Araştırılıyor” başlığı altında “Şu anda yaygın bir API kesintisini araştırıyoruz” halinde geldi.

Sonrasında durum ile ilgili müdahaleler gerçekleştiren Discord, birkaç sefer giriş trafiğini kısıtlayıp sitedeki yükü azaltmaya çalıştı. Yaşananlar sonunda Discord Status’de kullanıcıların yarısının platforma erişebildiği, kalanların ise uygulamadan yararlanabilmesi için çalışmaların devam ettiği notu düşüldü.

GÜNCELLENİYOR


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: