Anasayfa / Alışveriş / Kasım ayının en tanınan kripto paraları aşikâr oldu

Kasım ayının en tanınan kripto paraları aşikâr oldu

Kripto paralar son bir yılda inanılmaz formda konuşulmaya başlandı. Aslında epeydir kullanılan kripto paralar, Elon Musk üzere isimlerin değişik hareketleriyle büyük bir şöhret kazanabilmişti. Bitcoin ve Ethereum üzere büyük para üniteleri bir yana, garip isimlendirmeli kripto paralar toplumsal medyaya hükmediyor. Pekala Kasım ayında en tanınan olan kripto paralar hangileri?

Kasım ayının en tanınan kripto paraları listesinde Shiba yükseliyor

Birinci olarak 2020 yılında ismi duyulan Shiba Inu, Dogecoin ile kimi ortak noktalara sahip. Öncelikle iki kripto paranın da bir hayvanı temsil etmesi ve vektörel bir ambleme sahip olması ikisini oldukça benzetmenize neden olabilir. Ünlü teşebbüsçü Elon Musk, Dogecoin ile ilgili paylaşımlarıyla Dogecoin’i meşhur ettiği üzere yakın vakitte Shiba Inu’yu da meşhur etmişti.

Twitter kripto paralar hakkında konuşmak için düzgün bir platform. Bu yüzden kripto paraların ne kadar meşhur olduğunu Twitter’da ne kadar isminin geçtiğine bakarak belirleyebiliyoruz. CryptoRank’ın araştırmasına nazaran bu ay en çok bahsedilen kripto para her zamanki üzere Bitcoin. Bu büyük kripto paranın akabinde ise Shiba Inu geliyor, bu da Dogecoin’in artık daha az meşhur olduğu manasına gelmekte.

Bitcoin ile ilgili 10.710.315 tweet atılmış. Shiba Inu ile ilgili ise 4.024.575 tweet’in atıldığını görüyoruz. Başka kripto paraların ne kadar meşhur olduğunu aşağıdaki grafikten görebilirsiniz.

Shiba’ya ve Doge’a benzeyen bir başka kripto para olan CAKE, Doge’a fark atmış görünüyor. Twitter’da hangi kripto paraların konuşulacağını genelde Elon Musk belirlediğinden olacak ki, bu liste gelecek ay çok farklı bir hal alabilir.

Shiba Inu fiyatı düşüşte

Bitcoin ve Ethereum üzere kripto paralar yüzde 5 üzere oranlarda kıymet kaybettiğinde bu büyük bir meseledir. Fakat ‘sh*tcoin’ olarak da isimlendirilen Shiba Inu ve Dogecoin üzere paralar birdenbire yüzde 30 kıymet kaybedebiliyor. Shiba Inu şu an tanıdık bir senaryo ile karşı karşıya. Kasım ayında Shiba, yüzde 43 kıymet kaybederek yatırımcılarını üzdü.

Sizce Shiba Inu ve Dogecoin üzere kripto paraların geleceği var mı?


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: