Anasayfa / Alışveriş / Jack Dorsey istifa etti: İşte yeni Twitter CEO’su!

Jack Dorsey istifa etti: İşte yeni Twitter CEO’su!

Toplumsal medya devleri ortasında olan Twitter, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, son vakitlerde yayınladığı yeni güncellemelerle kullanıcılarına daha âlâ bir tecrübe sunmak istiyor. Bunun için bünyesine yeni bireyler ekliyor.

Her ne kadar yeni şahıslar eklense de kimi şahıslar şirketten ayrılıyor. Yeni bilgilere nazaran ise Twitter’ın kurucuları ortasında olan ve şirketin CEO’luk vazifesini üstlenen Jack Dorsey bugün istifa etti. Yerine Hindistan doğumlu olan ve şu ana kadar Twitter’ın CTO’su konumunda bulunan Parag Agrawal geçti.

Yeni Twitter CEO’su Parag Agrawal oldu!

Twitter’ın kurucusu ve yıllardır İcra Konseyi Lideri (CEO) olarak vazife yapan Jack Dorsey, şirketten istifa ettiğini şahsi hesabından açıkladı. Mayıs ayında idare şurasından da bağını koparacağını tabir eden Dorsey, kurucuları ortasında olduğu dijital ödeme şirketi Square’in de CEO’luğunu yürüttü.

Bu açıklamanın akabinde şirketin başına oybirliği ile Twitter CTO’su Parag Agrawal geçti. Jack Dorsey’in neden bu türlü bir karar verdiği de merak konusu. Lakin son vakitlerde ünlü iş insanın kripto paralara olan merakı onu istifaya sürüklemiş olabilir. Ayrıyeten savlar sonrasında Twitter payları %11 artış gösterdi.

Yeni CEO Parag Agrawal, birçok zorlukla karşı karşıya kalacak. Twitter, 2023 yılına kadar 315 milyon adet paraya çevrilebilir faal kullanıcıya ulaşmak istiyor. Ayrıyeten 2023 yılında yıllık karın da 2 katına çıkarılması hedefleniyor.

Twitter’ın yeni CEO’su: Parag Agrawal

Geçtiğimiz yıl Twitter’ın paydaşları ortasında olan Elliott Management’ın kurucusu ve yatırımcı Paul Singer, Jack Dorsey’in CEO’luk misyonunu bırakmasını talep etmişti. Paul Singer, iki halka açık şirketi yürütmek pek sağlıklı olmayacağı için yerini diğer birine bırakmasının daha gerçek olacağını söylemişti. Fakat bu olay sonrasında şirkette bir değişiklik meydana gelmedi.

Pekala, sizin niyetleriniz neler? Jack Dorsey’in istifası hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: