Anasayfa / Alışveriş / İstanbul’da okullara kar tatili! İşte toplumsal medyadan gelen yansılar

İstanbul’da okullara kar tatili! İşte toplumsal medyadan gelen yansılar

İstanbul‘da bu hafta ağır kar yağışı bekleniyor. Bugün başlaması ve önümüzdeki hafta başına kadar tesirli olması beklenen kar yağışı için şimdiden alarm durumuna geçildi. Kentin dört bir yanında takımlar karla çaba için hazırlanırken, bir tedbir de öğrenciler için geldi.

Mümkün meselelerin önüne geçmek isteyen İstanbul Valiliği, olumsuz hava şartlarına tedbir gayesiyle tüm okulların perşembe ve cuma günü tatil edildiğini duyurdu. Kreş ve üniversiteler de tatil kapsamında yer alırken, öğrenciler bu haberi coşkuyla kutladı.

İstanbul’da okullar pazartesiyle kadar tatil edildi

Her vakit olduğu üzere tatil haberine en çok sevinenler ise öğrenciler oldu. Soluğu toplumsal medyada ala pek çok kişi, Twitter üzerinden olaya yansılarını esprili bir biçimde lisana getirdiler. İşte toplumsal medyada ortaya çıkan kimi reaksiyonlar.

https://twitter.com/Sillageq/status/1501509944243281920

En dikkat çeken kısım ise Türkiye’de 1987’den bu yana Mart ayında okulların hiç tatil edilmemiş olması oldu. Pek çok kişi bunu son 35 yılın en büyük kar fırtınası olarak görürken, global ısınmanın da tesirine dikkat çekildi.

Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Okullar tatil edildiğinde ve dışarı çıkamadığınızda en çok yapmaktan zevk aldığını aktivite neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Twitter çalışanlarından olay yaratacak Elon Musk açıklaması

Elon Musk, Nisan ayında Twitter payı aldığını açıkladı. Satın alma sonrasında kimi Twitter çalışanları, Elon Musk ile ilgili niyetlerini lisana ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: