Anasayfa / Alışveriş / İş arayanları ilgilendiren yeni TikTok özelliği duyuruldu!

İş arayanları ilgilendiren yeni TikTok özelliği duyuruldu!

TikTok, hür çalışanların kullandığı tanınan freelance platformu Contra’yı bünyesine kattı. Haziran ayında kullanıma sunulan küçük uygulama entegrasyonu Jump kapsamında hayata geçecek olan Contra; özgeçmişiniz ve portföyünüz üzere ferdî bilgilerinizi TikTok hesabınıza bağlamanıza imkan sağlayacak.

İçerik üreticilerin takipçileriyle daha kolay etkileşim kurabilmelerini sağlayan TikTok Jump, kısaca “mini uygulamalar” olarak tanımlanıyor. Örneğin bir eğitmen olarak, Quizlet uygulaması ile küçük çaplı test soruları hazırlayıp TikTok hesabınızda direkt paylaşabiliyorsunuz. Şirket ayrıyeten Breathwrk, Wikipedia, StatMuse ve Tabelog üzere hizmetleri de destekliyor.

TikTok ve Contra iştiraki, iş bulmanızı kolaylaştırabilir

Yeni entegrasyon kapsamında, Contra platformundaki hesabınızı direkt TikTok’a bağlayabileceksiniz. İçerik üretici olarak profilinize ekleyeceğiniz “Portföyümü Görüntüle” butonu sayesinde çalışmalarınızı görüntü paylaşım uygulamasında sergileyebilirsiniz.

Takipçiler, eklediğiniz irtibata tıkladıklarında direkt Contra’daki profilinizi görüntüleyebilecekler. Buradan portföyünüze, sağladığınız hizmetlere ve özgeçmişinize süratlice ulaşabilecekler. Ayrıyeten entegrasyon sayesinde size ortak çalışma isteği de gönderebilecekler. Böylece yeni iş imkânlarına TikTok üzerinden süratlice ulaşabileceksiniz.

Contra mevzuyla ilgili açıklamasında, entegrasyonun profesyonel çalışmaları paylaşmayı ve yeni müşteri adayları elde etmeyi kolaylaştırdığını lisana getirdi. Bununla birlikte, işe alım yapan şirketlerin bir irtibatla TikTok’ta ilan yayınlamasına imkan tanıyacak bir Jump uygulaması daha başlatmayı planladıklarını aktardı.

Contra kurucusu ve CEO’su Ben Huffman, TikTok’un insanların meslek tavsiyesi almaları ve vazifeler hakkında bilgi edinmeleri için öncü platformlarında biri haline geldiğini söyledi. Bu bağlamda da, içerik oluşturucuların profesyonel çalışmalarını platformda sergileyebilmelerinin mantıklı olduğunun altını çizdi.

Bu paydaşlık, TikTok’un beşerler ortasındaki etkileşimi artırma uğraşının yeni bir kesimi. Bu hafta iOS 15’in SharePlay özelliğini desteklemeye başlayan görüntü paylaşım platformu, geliştirdiği “Bizim İçin” sayfası ile kullanıcıların birlikte görüntü izleyebilmelerine imkan sağladı. Jump uygulamaları ile farklı kullanıcı kitlesini çekmeye çalışan şirket, yeni entegrasyonlarla maksadını gerçekleştiriyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: