Anasayfa / Alışveriş / Instagram’ın yeni özellikleri yolda!

Instagram’ın yeni özellikleri yolda!

Instagram, yeni özellikleriyle kullanıcılara kolaylık sunmayı amaçlıyor. Bunun için de gönderileri, yorumları ve öteki aktiflikleri platformdan kaldırmayı daha fonksiyonel hale getiriyor. Toplumsal medya uygulaması, kullanıcıların yorumları ve gönderileri toplu olarak silmesine imkan tanıyor. Ek olarak, geçmiş etkileşimleri ve arama aktifliği incelemesine imkan tanıyan yeni hesap kontrollerini bünyesine ekliyor.

Instagram‘a gelecek özellikler, kullanıcı profillerinin ‘etkinliğiniz’ ismi verilen yeni bir kısımda sunuluyor. Toplumsal medya platformu burada geçmiş etkileşimleri tekrar ziyaret etmeyi ve silmeyi kolaylaştırmayı amaçladı. Geçmişte Instagram’dan gelen beğenileri, yorumları ve gönderileri silmek teknik olarak mümkündü. Bunu yapmanın tek yolu da geçmiş gönderileri tek tek manuel olarak gözden geçirmekti.

Instagram, yeni kısayollar getiriyor

Toplumsal medya uygulaması artık, ‘etkinliğiniz’ kısmıyla geçmiş vakit çizelgesini ve Öykü gönderilerini, ayrıyeten öteki kullanıcıların beğenilerini ve yorumlarını görüntülemek için kısayollar getiriyor. Ek olarak uygulamada, geçirilen süreyi, arama geçmişini, temas tıklamalarını ve kullanıcı ismi değişikliklerini görmenizi sağlayan çeşitli kısayollar da yer alıyor.

Instagram değişiklikleri birinci olarak Aralık ayında inceledi. O esnada, gençlerin Instagram’da hangi bilgileri paylaştıklarını tam olarak anlamalarının bilhassa kıymetli olabileceğini belirtti. Toplumsal medya platformu son aylarda, daha genç beşerler için daha fazla güvenlik özelliği oluşturma tarafında yeni bir baskı sürecine girdi. Geçmişteki aktifliklerin kaldırılmasını kolaylaştırmak, uygulamayı ‘basınçsızlaştırmanın’ bir yolu olarak kabul görüyor.

Sizler Instagram‘ın genel gidişatı hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: