Anasayfa / Alışveriş / Instagram’ın kıssa beğenme özelliği Türkiye’de!

Instagram’ın kıssa beğenme özelliği Türkiye’de!

Yaz aylarında Instagram, öyküler için yeni bir özelliği test etmeye başladı. Alessandro Paluzzi isimli teknoloji casusu tarafından ortaya çıkarılan bilgilere nazaran şirket, kıssalara bir beğeni butonu eklemek için kolları sıvadı. WABetaInfo da bu özelliği doğrulayarak, geliştirme etabında olduğu tarafında bizleri bilgilendirmişti.

Nihayet Instagram’ın yeni özelliği karşımıza çıkmaya başladı. Bugün kimi kullanıcılar, takip ettiği profillerin kıssalarına göz atarken, sağ alt köşede bir kalp butonu ile karşılaştı. Beklenen yeniliğin böylece Türkiye’de kullanıma açılmaya başlandığı ortaya çıktı.

Instagram kıssaları için beğeni devri başladı!

Geçtiğimiz aylarda Alessandro Paluzzi, uygulamanın bilinmeyen kodları ortasından öykü beğenilerini birinci kez gün yüzüne çıkarmıştı. Bugün somut olarak müsabakaya başladığımız özelliğin birinci ekran imajları, şöyle görünüyordu:

Kaynak: Alessandro Paluzzi

Uygulama, bugün birtakım şanslı kullanıcılarının karşısına “Artık öyküleri beğenebilirsiniz” notuyla çıktı! “Hikayelere direkt bildiri göndermeden tabir bırakmanın bir yolunu test ediyoruz. Yalnızca öyküyü paylaşan kişi beğendiğini görebilir.” biçiminde bu özellik tanımlandı. Öykü beğenilerinin kararlı sürümde nasıl göründüğünü sizlere aktarmak için çeşitli ekran imajları aldık. Özellik, şu formda karşımıza çıkıyor:

Şu anda Instagram, ne yazık ki bu özelliği kısıtlı sayıda kullanıcıya açmış durumda. Siz de o şanslı hesaplardan biriyseniz, rastgele bir kıssaya göz atarak özelliğe ulaşıp ulaşamadığınızı denetim edebilirsiniz. Yakında tüm kullanıcılara açılacak işlevin şimdi test kademesinde olduğunu, kademeli olarak dağıtılmaya başlandığını da hatırlatmak isteriz.

Pekala ya siz yeni Instagram özelliğine ulaşabiliyor musunuz? Bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilir, ayrıyeten bu yenilikle alakalı fikirlerinizi de lisana getirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: