Anasayfa / Alışveriş / Instagram’ın bağımsız iletileşme uygulaması kapanıyor!

Instagram’ın bağımsız iletileşme uygulaması kapanıyor!

Instagram bağımsız iletileşme uygulaması Threads için yolun sonuna geldi. 2019 yılında kullanıma sunulan Threads, toplumsal medya platformunun bir başka iletileşme yazılımı olan Direct’in yerine geçmişti. Direct, sırf kullanıcıların birbirleriyle irtibat kurmalarına imkan tanırken; Threads ise daha toplumsal paylaşım odaklı bir mecraydı.

Instagram, başlangıçta Threads kullanıcılarının yalnızca Yakın Arkadaşlar listesindeki şahıslarla bağlantı kurmalarına müsaade veriyordu. Ekim 2020’de kapsamlı bir güncelleme yayınlayarak uygulamayı genişleten toplumsal medya şirketi, bu hududu ortadan kaldırarak yakın arkadaşınız olsun yahut olmasın herkese ileti atabilmenize imkân tanıdı.

Instagram Threads, Aralık 2021’de resmen kapatılacak

Instagram’ın Threads uygulamasını kapatacağı söylentileri, yaklaşık 1 haftadır toplumsal medyada dolaşıyor. İddiayı birinci olarak taşınabilir uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi ortaya attı. 10 Kasım’da Twitter hesabından paylaşım yapan Paluzzi, Threads uygulamasında çıkan ihtar bildirisini takipçilerine aktardı:

Aralık 2021’den itibaren Threads uygulaması artık kullanılamayacak. Tüm bildirilerinizi görmek ve görüntülerinize altyazı eklemek üzere şeyler yapmak için Instagram’a gidebilirsiniz.

Instagram yetkilileri, Threads’in hakikaten kapanacağını doğruladı. Mevzuyla ait olarak TechCrunch sitesine bilgi veren toplumsal medya platformu, bağımsız iletileşme uygulamasını Aralık 2021 sonunda desteklemeyi bırakacağı bilgisini paylaştı. 23 Kasım’dan itibaren Threads’i kullanan herkes uyarılmaya başlanacak. Şirket kullanıcıları ana Instagram’a yönlendirecek.

Şimdiki bilgilere nazaran Threads, ABD’nin App Store’unda Fotoğraf ve Görüntü kategorisinde 214. sırada yer alıyor. Ayrıyeten kullanılabilirlik ve genel memnuniyet bakımından Threads’in 2,500 kullanıcı değerlendirmesinde toplam 3,1 puan aldığı gözüküyor. Bu da Instagram’ın uygulamayı toplumsal medya kullanıcılarına benimsetme konusunda pek başarılı olamadığını gösteriyor.

Instagram Threads uygulamasının arayüzü

Araştırma şirketi Sensor Tower’in iddialarına nazaran, Threads uygulaması App Store ve Google Play Store genelinde yaklaşık 13,4 milyon indirmeye sahip. Aylık 1 milyardan fazla etkin kullanıcı sayısı bulunan Instagram’ın popülerliği göz önünde bulundurulduğunda, bu sayı epey düşük.

Anlaşıldığı üzere Meta’nın WhatsApp, Instagram, Novi, Facebook platformlarını entegre etme planları çerçevesinde Threads olmayacak. Pekala ya sizler bu bağımsız iletileşme uygulamasını kullanıyor muydunuz? Kapanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bekliyoruz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: