Anasayfa / Alışveriş / Instagram’dan yeni özellik, tanınan yerleri keşfedin

Instagram’dan yeni özellik, tanınan yerleri keşfedin

Toplumsal medya devi Instagram, sık sık yeni özellikler getirerek etkileşimini artırıyor ve kullanıcılarına daha rahat bir alan sağlıyor. Teknoloji devi, son olarak siyahi genç teşebbüsçüler için yaptığı Siyah Perspektifler hareketiyle dikkat çekmişti.

Firma artık ise şimdi test kademesinde olan Yakındaki Tanınan Yerleri Keşfet Özelliği ile dikkat çekti. Bu özellik, isminden da anlaşıldığı üzere yakın pozisyonda bulunan tanınan yerleri keşfedecek. Pekala, nasıl kullanılacak ve ayrıntıları neler? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Instagram’dan yakındaki tanınan yerleri gösteren özellik!

Toplumsal medya platformu Instagram, Yakındaki Tanınan Yerleri Keşfet özelliğini test ediyor. Özellik sayesinde, yakın pozisyondaki yerlerde paylaşılan öyküler görülecek. Bu sayede yerler hakkında anlık bilgi sahibi olunacak. Çalışma hali ise nazaran kafede ya da restoranlarda bulunan bireyler pozisyon ekleyerek kıssa paylaşmasıyla olacak.

Instagram Yakındaki Tanınan Yerleri Keşfet Özelliği, yer işletmecileri ve kalabalık olup olmadığını denetim etmek isteyen müşteriler için hayli faydalı olacak. Zira anlık olarak yerin nasıl olduğu görülecek ve rastgele bir aktivite olduğunda öbür müşterileri de çekecek.

Özelliğin tam olarak açıldıktan sonra ise yerler için olan blog hesaplarında artış yaşanması bekleniyor. Türkiye’de de test edilen işlevin tam olarak ne vakit kullanıma açılacağı bilinmeyen durumda.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce toplumsal medya devinin şimdi test kademesinde olan özelliği nasıl? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.