Anasayfa / Alışveriş / Instagram’dan ticaret yapanlar için yeni özellik!

Instagram’dan ticaret yapanlar için yeni özellik!

Toplumsal medya platformları son yıllarda hayli kapsamlı bir hal aldı. Bilhassa son yıllarda ekonomik gelir kapısı haline gelen platformlar, birçok kişi için artık bir iş alanı oldu. Bu hususta başı çeken uygulamalardan birisi olan Instagram, yeni özellikler deneyerek kullanıcıların bu istikametteki tecrübelerini arttırmak istiyor.

Instagram, ABD’de “ürün etiketleme” özelliğini denemeye başladı

Instagram, kullanıcıların platform içerisinde ticaret yapabilme özelliğini geliştirmek için birtakım yenilikler üzerinde çalışıyor. Bu yenilikler kapsamında ABD’de “ürün etiketleme” özelliğini kullanıcılarına sundu. Daha evvel yalnızca içerik oluşturucu yahut işletme hesapları tarafından kullanılabilen bu özellik kısa mühlet içinde herkes tarafından kullanılabilecek.

Eser etiketleme özelliği, kullanıcıların gönderilerinde eser etiketi yapmalarına imkan sağlıyor. Böylelikle yapılan etiket sayesinde dileyen herkes eseri temin edebileceği sayfaya direkt olarak yönlendiriliyor. Instagram, bu özelliği şu anda ABD’de kullanıyor olsa da en kısa vakitte tüm dünyada kullanılır hale getirmek istiyor.

Eser etiketleme özelliğinde kullanıcılar kadar işletme sahipleri de düşünülmüş. Çünkü rastgele bir kişi bir eseri etiketlediğinde eser sahibi işletme bu etiketi anlık olarak görebiliyor. Yönlendirilen “etiketli” sekmesinden işletme, şayet istemezse bu gönderiyi onaylamıyor.

Instagram, etiketlenen eserler için de birtakım kriterler ortaya koyuyor. O denli ki bir eserin etiketlenebilmesi için eserin markasının onaylı olması gerekiyor. Etiketleme süreci yapılırken, standart “Kişileri etiketle” özelliği üzerinden markanın ismini tıklamak gerekiyor. Akabinde yeni özellik ile birlikte “ürünleri etiketle” diyerek etiketleme yapılıyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.