Anasayfa / Alışveriş / Instagram’dan Siyahi girişimcilere takviye: Siyah Perspektifler

Instagram’dan Siyahi girişimcilere takviye: Siyah Perspektifler

Toplumsal medya devi Instagram, siyahi genç girişimcilerin ön plana çıkması ismine Siyah Perspektifler hareketini başlattı. Platform, bu hareketle gelişmekte olan genç Siyahi girişimcileri destekleyen projeler ortaya sunacak.

Araştırmalara nazaran pandemi devrinde Siyahi’lerin sahip olduğu işletmeler orantısız bir halde etkilendi. Instagram ise bilhassa genç siyahilerin işletmelerine dayanak olmak ismine Siyah Perspektifler hareketini başlattı. Pekala bu hareket içinde neleri barındıracak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Instagram, Siyah Perspektifler sayesinde siyahi girişimcilere takviye olacak

Instagram, Birleşik Krallık’ta siyahi girişimcileri ön plana çıkarmak için Siyah Perspektifler kampanyasını başlattı. Kampanyada, farklı hususlarda işletme sahibi olan gençlerin projelerini ön plana çıkacak. Mevzudaki odak nokta ise Instagram işletmelerinin, Siyahi girişimcilere takviyelerini göstermesine yardımcı olmak oldu.

View this post on Instagram

A post shared by Ibrahim Kamara (@ibrahimkamara_)

Kampanya, bilhassa de mesleklerini ilerletmek isteyen ve profesyonel dayanak almayan genç Siyahi teşebbüsçüler için fırsat sağlayacak. Zira seçilen içerik oluşturucular teşebbüsün en kıymetli ve sonucu olan Meta ile muahede yapacak.

Geçtiğimiz ay Facebook da Siyahi girişimcilere takviye olma hedefli We Create hareketini başlatmıştı. Hala devam eden harekette 15 Siyahi içerik oluşturucu yer alıyor. Hareketteki yeni teşebbüsler için içerik üreticilerine takviye hedefli milyonlarca fon da içeriyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce toplumsal medya devi Instagram’ın genç siyahi teşebbüsçüler için başlattığı kampanya nasıl? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: