Anasayfa / Alışveriş / Instagram’dan evvel davrandı! TikTok, çok istenen özelliği getiriyor

Instagram’dan evvel davrandı! TikTok, çok istenen özelliği getiriyor

Kısa biçimli görüntü paylaşım platformu TikTok, şu ana kadar uygulamadaki gönderileri yine paylaşma imkânı sunmadı. Kullanıcıların beğendikleri bir görüntüyü kendi hesaplarında yayınlamak için evvel telefona kaydetmesi, akabinde ‘yeni gönderi’ olarak yüklemesi gerekiyor. Tıpkı durum Meta’ya bağlı olan Instagram için de geçerliliğini koruyor.

Aslında gönderiyi manuel olarak indirmeye gerek kalmadan profilde paylaşmayı sağlayan birtakım üçüncü taraf yazılımlar mevcut. Lakin bunlar çalışmak için hesabınıza tam erişim gerektirdiğinden ötürü şahsî bilgilerinizin tehlikeye girme mümkünlüğünü unutmamak gerekiyor. Facebook ve Twitter’dan sonra, ‘repost’ takviyesi aylık 1 milyar kullanıcısı olan TikTok’a da geliyor.

TikTok, ‘Repost’ butonunu test etmeye başladı

Instagram kullanıcılarının yıllardır istediği lakin bir türlü sonuca ulaşamadığı ‘Repost’ butonunu, ezeli rakip TikTok getirdi. Uygulama içerisindeki paylaşım menüsüne eklenen yeni buton ‘WhatsApp Status’, ‘Instagram Stories’, ‘SMS’ üzere öbür paylaşım seçeneklerinin çabucak yanında yer aldı.

Toplumsal medya danışmanı Matt Navarra, Repost butonunun ekran imgesini paylaştı. Bir kullanıcı paylaşmak istediği görüntünün sağ alt köşesinde bulunan ‘Paylaş’ düğmesine tıkladığında özellik faal oluyor. Ekrana gelen seçenekler ortasında; görüntüyü TikTok arkadaşına gönderme, raporlama üzere özelliklerin üst kısmında ‘Repost’ ikonu bulunduğu gözüküyor.

Aktarılan bilgilere nazaran, Repost özelliği ile paylaşılan bir görüntü yalnızca takipçilerinize açık olacak. Matt Navarra, bir takipçisinin “Tek merak ettiğim, repost edilen gönderiler nerede gözüküyor? Az evvel test ettim ve profilimde yoktu” sorusu üzerine “Sanırım yalnızca takipçilerine gösteriliyor” karşılığını verdi. Lakin TikTok, bunu doğrulayan bir bilgi paylaşmadı.

Repost butonu şu anda test kademesinde. Ayrıyeten sonlu sayıda kullanıcı kümesinin erişimine açıldı. Lakin genel kullanıma ne vakit sunulacağı bilinmiyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: