Anasayfa / Alışveriş / Instagram’da ‘takipçi gizleme’ periyodu başlıyor!

Instagram’da ‘takipçi gizleme’ periyodu başlıyor!

Meta’ya bağlı Instagram, doğrulanmış hesapların kapalılığını artıracak bir yenilik üzerinde çalışıyor. Taşınabilir uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi’nin paylaşımına nazaran, kullanıcılar takipçi sayısının öbürleri tarafından görünmesini engelleyebilecek. Lakin bu özellikten toplumsal medya platformunu kullanan herkes faydalanamayacak.

Toplumsal medya uygulamalarındaki yenilikleri kullanılma sunulmadan evvel açığa çıkaran Alessandro Paluzzi, yeni özelliğin ekran manzarasını paylaştı. Twitter’dan yayınladığı gönderide “Instagram görüntülenebilecek takipçi sayısını kısıtlama özelliği üzerinde çalışıyor” cümlelerini aktardı. Pekala takipçi sayısını kısıtlama fonksiyonu nasıl çalışacak?

Instagram takipçi sayısını göstermeyecek

Yeni özellik sayesinde mavi tiki olan bir kullanıcı dilerse takipçilerini yalnızca kendisine özel kılacak. Bunu yaptığında Instagram, ilgili hesabın “Takipçiler” sekmesini kapalı hale getirecek. Hesabın kendisi dışında öteki biri takipçileri görüntülemeye çalıştığında, “Takipçileri sırf …. kullanıcısı görüntüleyebilir” uyarısı çıkacak.

Takipçisi sayısı saklı hale getirilebilecek. Fotoğraf: Alessandro Paluzzi

Lakin bu özelliği ne yazık ki herkes kullanamayacak. Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı bilgiye nazaran Instagram, yalnızca 4000+ takipçiye sahip doğrulanmış işletme hesaplarının takipçilerini kısıtlamasına müsaade verecek. Şayet takipçi sayınız 4000’den düşükse, mavi tikiniz yoksa ve işletme hesabı kullanmıyorsanız “Takipçiler” kısmı eskisi üzere herkese açık olacak.

Taşınabilir uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, özelliğin şu anda geliştirme kademesinde olduğunu belirtti. Bu da, gelecekte değişiklik yapılabileceği ve bütün Instagram kullanıcılarının erişimine açılabileceği manasına geliyor. Elbette son kararı Instagram’ın çatı şirketi Meta verecek. Öte yandan takipçi kısıtlama fonksiyonunun kullanıma sunulacağı tarih ise belirsizliğini koruyor.

Pekala ya sizler bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: