Anasayfa / Alışveriş / Instagram’da para kazanmanın yeni yolu: Reels Yaz Bonusu

Instagram’da para kazanmanın yeni yolu: Reels Yaz Bonusu

Son yıllarda kısa görüntü formatlı uygulamalar dünyanın dört bir yanında ilgi görüyor. Bilhassa pandemi devrinin tesiriyle beşerler konutta vakit geçirmek için internet alemine atıldı. Bununla birlikte TikTok ve Instagram Reels üzere kısa görüntü uygulamaları epey ilgi görmeye başladı.

Instagram, TikTok ile ortasında geçen kıyasıya rekabeti artırmak için daima yenilikler getiriyor. Bilhassa Reels özelliği için içerik üretici ve izleyicilerini artırmaya yönelik çalışmalara devam ediyor. Makul izlenmelere verdiği fiyat teklifleriyle son vakitlerde gündeme gelmişti. Artık ise Reels Yaz Bonusu ödemeleri geliyor. Pekala bu ne demek?

Instagram, Reels Yaz Bonusu ödemelerini getiriyor

Instagram‘ın geçtiğimiz aylarda çok takipçili içerik üreticilerine muhakkak bir izlenme karşılığında fiyat teklif ettiğini biliyoruz. Artık ise, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Reels Yaz Bonusu, (Reels Play Bonus) evreli olarak gelecek ve şimdi sırf ABD hudutlarında kullanılabiliyor.

2 ay evvel başlatılan program, Reels görüntülerini Facebook’ta paylaşmanıza imkan tanıyor. Lakin evvelce uygulama, programa katılmanız için davet göndermiyordu. Jeff Higgins‘in Twitter hesabında paylaştığı gönderide, Instagram’dan Reels Play Bonus programına katılması üzerine davet aldığı ve programın 10 Aralık‘tan sonra başlayacağı yazıyor.

Reels görüntülerinden para kazanmak için 30 gün fırsat tanınıyor. Şirketin hedefi, bu kısa görüntülerin nasıl daha çok izlenebileceği ve hangi konseptlerin daha çok ilgi gördüğü hakkında bir istatistik çıkarmak için iştirakçilerden yardım almak. Facebook, içerik üreticilerine toplam 1 milyar dolar yatırım yapacağını söylüyor.

Programa nasıl dahil olunur ve nasıl işler?

Reels Yaz Bonusu programına katılmak için gelen daveti kabul ettiğinizde Instagram İçerik Üreticisi Teşvik Şartları ve Instagram Bonuslar hakkında geçerli olan program kurallarına uymayı da kabul etmiş olursunuz. Ayrıyeten kendiniz kayıt olup koşullara uygun olup olmadığınızı görebilirsiniz. Programa katıldıktan sonraki 30 gün içerisinde istediğiniz kadar Reels görüntünüzü programa katılmak için seçebilirsiniz.

Bu görüntüleri Reels Yaz Bonusu programına eklemek için ise, görüntüyü paylaşmadan evvel Bonuslar sayfasından Yaz Bonusu seçeneğini seçmeniz gerek. Şayet unutursanız 24 saat içerisinde geri dönüp değiştirebilirsiniz. Bu kural, ödemeler ayın son günü yapıldığından o gün geçerli değil.

Siz Instagram Reels Yaz Bonusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye’ye gelmesini ister miydiniz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: