Anasayfa / Alışveriş / Instagram’da ekran manzarası alanlara makus haber!

Instagram’da ekran manzarası alanlara makus haber!

Mark Zuckerberg, sohbetlerinin ekran imgesini alan Facebook Messenger kullanıcıları için net bir ihtar paylaştı. Facebook CEO’su paylaştığı gönderide, Vanish Mod’daki (Kaybolan İletiler) sohbetlerin ekran imgesi alındığında karşı taraftaki kullanıcının bilgilendireceğini söyledi. Güncelleme, Instagram için de geçerli olacak.

Mark Zuckerberg, eşi Priscilla Chan ile Kaybolan İletiler kısmında yaptığı konuşmanın ekran manzarasının alarak, bildirimin nasıl çalıştığını gösterdi. CEO tarafından yapılan paylaşımda, “Uçtan uca şifreli Messenger sohbetine gelen yeni güncelleme sayesinde bildirinin ekran manzarası alınırsa bildirimle bilgi sahibi olabilirsiniz.” dedi.

Zuckerberg: Messenger sohbetlerinin ekran imajını almayın

Meta’nın son duyurusu, yaygın olarak kullanılan Facebook Messenger platformunda, kullanıcıların bildirilerini yok olacak biçimde ayarlamasına imkan tanıyan bir güncellemeyi takip ediyor. Özellik şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunuldu, fakat önümüzdeki haftalarda Avrupa’daki Facebook kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Rakip iletileşme platformları, kullanıcı bildirilerini ortadan kaldırmak için birtakım seçeneklere sahip ve bir konuşmanın ekran imajı alındığında bildirim sunuyor. Buna en büyük rakip platform Snapchat dahil, ayrıyeten Meta’nın bir öteki eseri olan WhatsApp uçtan uca şifreleme içerir.

Raporlar, Facebook’un bu hareketinin güvenlikle ilgili kaygılara ve çevrim içi güvenlik ve tabir özgürlüğü haklarıyla ilgili yaygın tartışmalara cevap olarak geliştirdiğini öne sürdü. Zuckerberg’in gönderisine karşılık olarak bir Facebook kullanıcısı, “Beğenmeme butonunu ne vakit ekliyorsunuz? Karşılıklara gereksinimimiz var.” yazdı.

Pekala ya siz Facebook Messenger’a gelen bu yeni ekran manzarası kararıyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi çabucak aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.