Anasayfa / Alışveriş / Instagram’da 2021’in en âlâ anları yayınlandı!

Instagram’da 2021’in en âlâ anları yayınlandı!

2021’in sonuna yanlışsız yaklaşırken, teknoloji ve toplumsal medya şirketleri ellerindeki bilgileri kamuoyu ile paylaşmaya başladı. Spotify, kullanıcıların 2021 yılında en çok dinledikleri sanatkarları, müzikleri ve albümleri içeren Wrapped listesini geçtiğimiz günlerde yayınladı. YouTube yılın trend görüntüleri ve müzikleri ile karşımıza çıkarken; Twitter, 2021’in en çok konuşulan hususlarını herkese açık olarak paylaştı. Bunları TikTok, Reddit, Apple ve Facebook üzere büyük şirketler takip etti.

2021’in en âlâ anları: Instagram Playback yayında

Meta bünyesinde faaliyet gösteren toplumsal medya platformu, kullanıcıların 2021 yılında en âlâ anlarını görmelerine imkan sağlayan ‘Instagram Playback’ özelliğini yayınladı. Bugünden itibaren kademeli olarak kullanıcılara açılan Playback kısmı, 2021’de paylaştığınız kıssalardan derlenerek oluşturulan en düzgün 10 kıssayı içeriyor.

Instagram tarafından paylaşılan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla, Playback özelliği her öyküyü 2021 çıkartmasıyla birlikte arka arda gösteriyor. Dilerseniz bu öyküleri kendi takipçilerinizle de paylaşabiliyorsunuz. Aktarılan bilgilere nazaran ‘Instagram Playback’ özelliği yıl sonuna kadar kullanılabilecek. 2022’ye girdiğimizde ise erişilemeyecek.

Not: Haberin yazıldığı tarihte Instagram Playback şimdi Türkiye’de kullanılabilir değil. Toplumsal medyada paylaşılan geri bildirimlere nazaran, bu fonksiyon hudutlu sayıda kullanıcının erişimine açılmış durumda. Çatı şirket Meta’nın yahut Instagram’ın resmi toplumsal medya hesaplarında ‘Playback’ hakkında rastgele bir resmi duyuru da bulunmuyor. Bu da özelliğin yavaş yavaş yayıldığını gösteriyor.

Bilhassa gençlerin ve çocukların ruh sıhhatini olumsuz etkilediği gerekçesiyle tenkitlerin odağında olan Instagram, ismini paka çıkarmak için birtakım çalışmalar yaptı. Dün şirket CEO’su Adam Mosseri, gençlerin toplumsal medyada geçirdikleri vaktin ebeveynleri tarafından sınırlandırılabilmesini sağlayacak araçlar geliştirdiklerini duyurdu.

Ayrıyeten ‘Mola Ver’ fonksiyonu hakkında da yeni ayrıntılar paylaşıldı. Adam Mosseri’nin açıklamasına nazaran Instagram’da dolaşırken bir mühlet sonra size orta vermenizi söyleyecek olan özellik, 2022’de EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesindeki ülkelere açılacak.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.