Anasayfa / Alışveriş / Instagram’a çok istenen yenilik geliyor!

Instagram’a çok istenen yenilik geliyor!

Instagram, 2017 yılında Kıssalar özelliğine eklediği ‘Anket’ çıkartmasını yenileme kararı aldı. Şu anda kullanıcılar kıssa kısmına yerleştirdikleri ankete sırf iki tane şık ekleyebiliyor. Varsayılan olarak Evet ve Hayır seçenekleri koyan ve bunların değiştirilmesine de imkan tanıyan toplumsal medya ağı, verilen toplam karşılıkları ise yüzdelik biçiminde herkese açık olarak gösteriyor.

Kullanıcılara nazaran anket özelliğinin büyük bir eksikliği var: 2’den fazla şık eklenmemesi. Zira bazen sorulan sorunun birden fazla yanıtı olması gerekiyor ve iki seçenek yetersiz kalabiliyor. Aslında bu türlü durumlar için Instagram’ın ‘test’ özelliği mevcut. Lakin şirket anket tarafını da küçük bir dokunuşla çeşitlendirme kararı aldı.

Instagram, anket seçeneklerini 4’e çıkardı

Meta’ya bağlı toplumsal medya platformu, anket çıkartmasını sessiz sedasız güncelledi. Kademeli olarak kullanıma sunulan yeni özellik ile anketlere dört adede kadar şık eklenebilecek. Böylelikle evvelden iki tane seçeneğe müsaade veren Instagram, kullanıcıların değerli bir talebini daha karşılamış oldu.

Instagram anket seçenekleri 4’e çıktı.

Şıkların artırılmasına ek olarak anket çıkartmasının tasarımı da değişti. Evvelce kıssaya eklendiğinde yatay modda gözüken çıkartma artık dikey oldu. Ayrıyeten eski sürümde şıklar yan yanayken, yeni güncellemeyle birlikte alt alta yerleştirilmeye başlandı. Toplumsal medya danışmanı Meg Coffey yenilenen anket dizaynına ulaştı.

Uygulamadan aldığı ekran manzarasını toplumsal medya hesabında paylaşan Meg Coffey, “Instagram Öyküler için yeni anket seçenekleri geldi. Sonunda 4’e kadar şık ekleyebileceğiz” notuyla güncellemeyi takipçileriyle paylaştı.

App Store yahut Google Play Store üzerinden Instagram’ın en son sürümünü yükleyerek güncellemeyi edinebilirsiniz. Yeni özellik kademeli olarak yayınlandığından size ulaşması vakit alabilir. Bu nedenle bir süre beklemelisiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: