Anasayfa / Alışveriş / Instagram, zımnilik konusunun üzerine gidiyor!

Instagram, zımnilik konusunun üzerine gidiyor!

Instagram, kullanıcıların uygulamadaki etkinliklerini görmelerine ve yönetmelerine imkan tanıyan yeni bir sekme sundu. Bu kısmın ismi de ‘Etkinliğiniz’ olarak geçiyor. Şirket, özelliği geçen yılın sonlarında test etmeye başladı. Artık ise bunu dünya çapındaki kullanıcılara iletti.

Yeni kısım, kullanıcıların içeriklerini ve etkileşimlerini toplu biçimde silmeye de imkan tanıyor. Buna gönderiler, öyküler, reels’ler, yorumlar, beğeniler, kıssa yansıları ve daha fazlası da dahil oldu. Kullanıcılar ayrıyeten içeriklerini ve etkileşimlerini tarihe nazaran sıralayıp filtreleyebiliyor.

Instagram, ‘Güvenlik Kontrolü’ özelliğini getiriyor

Instagram, ‘Güvenlik Kontrolü’ ismini verdiği özelliğini tüm dünyanın kullanımına açıyor. Şirket, hesapları akına uğramış olabilecek bireyler için özelliği geçen yaz test etmeye başladı. Güvenlik Denetimi, kullanıcılara hesaplarının güvenliğini sağlamak için gereken adımlarda rehberlik ediyor. Bu noktada giriş etkinliklerini denetime edebilir, profil bilgilerini gözden geçirebilir ve telefon numarası ya da e-posta adresi üzere hesap kurtarma bilgilerinizi güncelleyebiliyorsunuz.

Şirket, kullanıcıların hesaplarına yine erişim sağlamak için arkadaşlarından kimliklerini onaylamalarını istemelerinin bir yolunu test ettiğini açıkladı. Bu özellik, evvel hesabınıza erişmek için kullandığınız evvelki bir şifreyi girerek çalışıyor. Akabinde, Instagram‘da kimliğinizi onaylayabilecek iki arkadaş seçmeniz gerekiyor. Yardım isteği gönderdiğinizde kullanıcıların 24 saat içerisinde yanıt vermesi koşul. Her iki arkadaşınız da 24 saat içerisinde kimliğinizi onaylarsa yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Sizler Instagram‘ın yeni saklılık özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: