Anasayfa / Alışveriş / Instagram yeni özelliklere kavuştu: İletileşmek kolaylaştı!

Instagram yeni özelliklere kavuştu: İletileşmek kolaylaştı!

Her geçen gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkan Instagram mesajlaşmayı kolaylaştıran yeniliklerini duyurdu. Instagram’ın başındaki isim: Adam Mosseri, geçtiğimiz yılın son günlerde yayınlanan bir görüntüde Instagram’ın bu yıl iletileşme tecrübesini güzelleştirmeye odaklanacağını açıklamıştı.

Bu kapsamda birinci yenilikler kullanıcılara sunuldu. Artık Instagram’da dolaşırken yeni bir bildiri geldiğinde cevaplamak için DM kutunuza girmeniz gerekmiyor. Yeni güncelleme ile birlikte iletileri bildirim formunda uygulamanın üst kısmında görebiliyor ve süratli karşılık özelliği ile cevaplayabiliyorsunuz.

Instagram iletileşme için yeni özelliklerini duyurdu

Küme sohbetlerine müzik önizlemeleri gönderebiliyor ve bu sayede arkadaşlarınızın bildiriden çıkmadan müziklerin 30 saniyelik önizlemelerini dinlemeleri mümkün hale geldi. Spotify, Apple Music ve Amazon’un bu özelliği destekleyeceği belirtilirken, Paylaş düğmesine uzun müddet basarak bir gönderiyi en yakın dört arkadaşınızla ana sayfadan çıkmadan süratli bir biçimde paylaşmanız mümkün.

Facebook Messenger’da yer alan özellikler Instagram iletilere gelmeye devam ediyor. Instagram hangi şahısların çevrimiçi olduğu göstermek için gelen kutusuna Messenger ile benzeri profil fotoğrafları eklerken, anket özelliği de geldi. Tüm bunlara ek olarak @silent komutunu kullanarak sessizce ileti atabiliyorsunuz.

Instagram, bu özelliklerin birçoklarının dünya genelinde kullanılabildiğini ve müzik paylaşımının bugünden itibaren kullanıma sunulacağını söyledi. Lakin Instagram sözcüsü Christine Pai, Avrupa’daki yasalar nedeniyle @silent, anketler yahut gelen kutunuzun en üstünde kimin faal olduğunu gösteren özelliğin herkese ulaşmayacağını belirtti.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: