Anasayfa / Alışveriş / Instagram, yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu!

Instagram, yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformu Instagram, yeni özellikleri bünyesine kazandırmaya devam ediyor. Bu yenilikler, birinci olarak kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test edildikten sonra, tüm dünyada kullanıma açılıyor.

Son olarak şirketin yakın vakitte yayınlamayı planladığı iki özellik ortaya çıktı. Kelam konusu yeniliklerden biri ise yalnızca Türkiye’de test edilmesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte ayrıntılar…

Instagram, Kıssalar için ‘Geri Al’ butonu getiriyor

Platformun en tanınan özelliklerinin başında kuşkusuz kıssalar geliyor. Pek çoğumuz gün içerisinde yaptıklarımızı bu biçimde paylaşıyoruz. Lakin, bazen bir yeri yahut kişiyi etiketlemeyi unutup, yanlış bir şey yazabiliyoruz. Gelen bilgilere nazaran Instagram, bu tip durumlarda işimize yarayacak ‘Geri Al’ butonu üzerinde çalışıyor.

Toplumsal medya uzmanı @yousufortaccom’un paylaşımına nazaran, Instagram Türkiye’deki birtakım kullanıcılarda ‘Geri Al’ özelliğini test etmeye başladı. Bu yenilik özetle Öykü paylaşımlarında düzenleme için kullanılıyor. Şimdilik yalnızca ülkemizde test evresinde olan işlev sayesinde paylaşımlarımızı büsbütün silmeden geri al butonu ile düzenleyebileceğiz.

Instagram’a Twitter gibisi bir gönderi sabitleme özelliği geliyor

Bir öteki yeni özellik ise aslında uzun müddettir beklenenler ortasında. Bazen çok yeterli bir fotoğraf paylaşıyoruz ve onun daima ön planda kalmasını istiyoruz. Lakin yeni gönderiler paylaşınca en güzel gönderimiz alt sıralara geriliyor. Gönderi Sabitleme sayesinde profil sistemimizi tarihe nazaran değil isteğimize nazaran ayarlayacağız.

Yeni işlev Instagram ile ilgili sık sık sızıntı haberi yapan taşınabilir Alessandro Paluzzi duyurdu. Bu yeni Gönderi Sabitleme özelliği sayesinde herkesin daha tertipli ve estetik bir profil nizamı olacak.

Siz yeni çıkacak yeni Instagram özellikleri için ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı olacak mı? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: