Anasayfa / Alışveriş / Instagram, yeni Kıssalar özelliğini Türkiye’de test ediyor

Instagram, yeni Kıssalar özelliğini Türkiye’de test ediyor

Ülkemizde en sevilen toplumsal medya uygulamalarından biri olan Instagram, yeni özelliğini Türkiye’de test etmeye başladı. Çoğumuzun her gün ziyaret ettiği platforma gelecek özellikler dünya tarafından merakla bekleniyor. Gelecek özellikler herkese açık hale gelmeden evvel kitlenin bir kısmında denenir. Türkiye bu kez şanslı ülkeler ortasında, Instagram Hikayeleri’nin yeni özelliği ülkemizde test edilmeye başlandı.

Instagram Öyküleri dikey olarak kaydırılacak

Instagram’da Akış gönderilerini dikey biçimde kaydırıyor olsak da Kıssalar özelliği kullanıma sunulduğundan beri bunun zıddı mevcuttu. Hala Instagram’da öyküleriniz yatay biçimde görünüyor olabilir. Lakin Türkiye’de ikamet eden kimi kullanıcılarda görünüyor ki Kıssalar artık Akış’taki üzere dikey kaydırılıyor. Bu özelliği fark eden bir Türk kullanıcı, paylaştığı tweet ile kıssaların yeni görünümünü gösterdi.

Instagram Kıssaları

Bu özellik bir Türk kullanıcının görüntüsünde görünmüş olsa da her Türk kullanıcıda mevcut değil. Bunun nedeni, özelliğin şu an yalnızca küçük bir kullanıcı kitlesi tarafından erişilebiliyor olması. Yani Hikayeler’inizde bir değişiklik yoksa test programına alınan kullanıcılardan biri olmadığınız çıkarımını yapabilirsiniz. Şayet Instagram’ın beta sürümünü kullanırsanız bu özelliği görme bahtınız artabilir. Şayet öykülerin dikey olarak kaydırılması hoşunuza gitmediyse bununla ilgili geribildirim yaparak kullanıcı tecrübesine katkı sağlayabilirsiniz.

Instagram Öyküleri

Bu değişikliğin bir opsiyon olup olmadığı şu an bilinmiyor. Tahminen de sırf tercih eden kullanıcılar Instagram Hikayeleri’ni dikey olarak kaydırır. Ayarlarda bununla ilgili bir seçenek sunulursa alışkanlığımız en az derecede zedelenmiş olacaktır.

Sizler dikey kaydırma özelliğine alışabileceğinizi düşünüyor musunuz?


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.